Tetris Evi 3d OyunuBu 3D oyun 13 Haziran 2011 tarihinde eklendi.

tetris evi oyunu oyna, tetris evi oyunları, online olarak internetten 3d tetris oyunu oynamak istiyorum, 3 boyutlu tetris evi oyunu oyna
Tetris (Rusça: Тетрис) bir Elektronika-60 bilgisayar [2] Haziran 1984 [1] ilk oynanabilir sürümü bitmiş Rus programcı Alexey Paschitnow, bir bilgisayar oyunudur. düşen dikdörtgen oyun alanının üst kenarına tek tek gelen, her zaman açık ve yerleştirilir böylece alt yatay, tercihen sürekli serisi formu, 90 derecelik artışlarla oyuncunun dört kareler bileşik şekilleri var. Bir zamanlar bir dizi kare aşağı tüm yükseköğretim satırlar geri, kaybolur, tamamlandı ve tekrar oyun alanına bir kısmını vermek. aynı anda birkaç satır amorti için, oyuncu tek bir satır olarak her dizi için daha yüksek bir puan alır. Oyunun ismi, tetra Yunanca kelime dört için, gelen aynı anda dört satır anlamına gelir ve form başına kare sayısını amorti.
Bir simge havada.

Taşların fiziksel olarak yanlış davranırlar. Formlar yerine ucu fiziksel olarak doğru muhtemelen karşı, nerede arazi konumunda yalan kalır. Ilerleyen satırları birçok sürümleri, hiçbir önceden varolan boşlukları doldurmak için. Bu şekilde, taş temel serisinin tamamlanması zorlaştırıyor. Oyun kaybına uğramamış serisi ekranın üstüne yığılır sona erer. Satırları belirli bir sayısı kaldırıldı varsa, formların düşme hızı yükselir. Oyun Tetris yalnızca beş yerine on iki biçimleri aksine, oyun Pentomino dayanmaktadır. Bu formlar genellikle benzer Latin harfleri ile adlandırılır. Ise “I”, “O” ve “T” “Z” ve sonuçlanan “L” iki ayna görüntüsü sürümlerini (“J” / “L” ve “S” / “Z”), biçimleri vardır, simetrik görüntülü toplam sayı yedi.

Tetris artık bir klasik bilgisayar oyunu olarak kabul edilir ve her sistemi ortaya çıktı neredeyse birçok versiyonları ve çeşitleri başka hiçbir oyun gibidir. Iyi Tetris ile ilk Gameboy mevcut olduğu gibi, örneğin, Gameboy taşınabilir oyun için (siyah / beyaz) sürümü, Nintendo konsolu bilinir. Atari, THQ ve Nintendo çeşitli oyun konsolları için sabit üretici tarafından yayınlanan diğer Tetris oyunları arasında. Electronic Arts Çeşitli cep telefonları için sürümleri çıktı By. Tetris Alexei ve Vadim Gerasimov Paschitnow referans ilk olarak Microsoft Windows Eğlence Paketi de dahil olmak üzere, eklenmiştir. Windows sürümü bile Dave Edson olduğunu. Ve GNOME veya KDE gibi Unix masaüstü ortamlarını Tetris klonu sayılabilir. Emacs veya Vim gibi editörler için bile benzer taklitleri vardır. Tetris çoğunlukla bilgisayar oyunları korsan genel üçüncü parti biridir. Birçok hobi kendi yeni sürümlerini oluşturmak beri Böylece, hatta Commodore 64 oyunu 100 versiyonları üzerinde bulunmaktadır.
“Gnometris”
Içindekiler
[Gizle]

1 Tarihçe
1.1 fikir ve Doğu Bloku başarı
Batı’da 1.2 İlk satış
1.3 video oyunu lisans Mücadele
4.1 Siyasi Baskı
Atari ve Maxwell için 1.5 felaket
1.6 Nintendo’nun en büyük başarısı ve Paschitnows
Game Boy için Tetris 2
Nintendo için 3 Tetris DS
4 Tetris benzeri oyunlar
5 Müzik
6 film
7 Kaynaklar
8 Resimler
9 Notlar

Tarih [değiştir]
Fikir ve Doğu Bloku başarı [Düzenle]

Moskova Sovyet sermaye bilgisayar merkezi de o anda çalışan Rus Alexei Paschitnow, bahar 1984 yılında geldi, o ve onun çocukluğundan beri biliyordum çok bir bilgisayar oyunu olarak uygulamak için sevdim bulmaca Pentomino, fikri. Doğum Paschitnow ilk sürümü onun Elektronika 60 ses ve renk hala olmaksızın ve geliştirilen oldu neredeyse bitmiş ve ve onların büyü bütün personel taşındı. Vadim Gerasimov bir IBM PC üzerinde kısa bir süre sonra taşıdık. 1985 yazında, ilk renkli versiyonu Paschitnow dışarıya sonra da geçti. Oyun sürekli olarak, kopyalanmış ve yayılması hızlı Sovyetler Birliği’nde ve [3] Sovyet bloğunun ardından boyunca.
Batı’da ilk satış [Düzenle]

zamanda Macaristan Andromeda Yazılım Tetris işadamı Robert Stein dikkatini ilk kez bu nedenle oldukça bulmacalar ve bilgisayar teknolojisinin ihracatı ile başarılı oldu. onu ciddiye az Tetris olduğu gibi bilgisayar merkezi yaptığı istek oldukça, duygusuz alındı. Stein teklifi ilgi ifadelerle ama cevap için. yazılım sektöründe kayıt dışı anlaşmalar ortak olduğundan, bir söz bu cevabı gördüm. 1986′da İngiltere’nin en büyük medya imparatorlukları biriydi Ayna Yumuşak, Maxwell Corporation yazılım kanadı ile temas sağlandı. Hatta Mirrorsoft çok beğenildi oyun buldum. Stein ayrıca California Spectrum Holobyte satışı başardı.
Savaş video oyun lisansı için [Düzenle]

Ama ilk sürümü piyasaya çıktığında, Stein Elorg, Sovyet yazılım ürünlerinin satış sorumlu bir Moskova merkezli devlet şirketi bir teleks aldı. Bu haklar hiçbir zaman olduğunu açıkladı. Stein, kişisel ve ev bilgisayarları için hak elde etmek için Moskova ziyaretinde ama başardı.

Büyük oyun pazarı, ancak o zaman oldu oyun Mirrorsoft onlar için bir sürümünü üretmek için Atari ile temas kaydedildi böylece konsolları zaman. Ancak, bu size ait bu tür sınıfının haklarını yok farkında değildi.

Japon yayıncı Bullet Proof Software Henk Rogers oyun CES Spectrum Holobyte of standında bilgisayar fuarında 1987 yılında keşfedilen ve Japon pazarı için hakları için çabaladı. bilgisayar uygulamaları için lisans, o Spectrum Holobyte doğrudan aldı. TV oyuna hakları konsolları [4] Atari tarafından Rogers ve Japonya, Famicom için bir sürüm 1988 yılında bu temelde yayımlanan konsol. [4] [5] [6 ]

Nintendo yeni geliştirilen Gameboy lansmanı için Tetris yerleşmek istedim. Henk Rogers, hızla Nintendo haklarını güvenli olmalıdır. Robert Stein bu Mirrorsoft, Rogers rafta başka yazılım da potansiyel alıcı olarak tutmak istedim büyük ölçüde zaten açıklık vardı.

oyunu başarıyla satılan rağmen, royalty ödemeleri, asla Elorg asmak geri dönüşüm zincirinin edildi Andromeda Software tarafından kabul ödemeler aldı. Nikolai Belikow halinde Sovyet hükümeti adına Elorg baktı. Madde Corporation Maxwell başkanı Robert Maxwell, dünyanın en zengin adamlarından biri olarak, giderek siyasi bir konu haline gelmiştir ve Gorbaçov ile iyi ilişkileri vardı.

Orada, ödenmemiş müzakerelerin sıkışmış var. Rogers ve taş tarafından ertelendi hissettim hatta Moskova’ya uçtu. Taş da Moskova’da vardı ve Mirrorsoft gizlice Kevin Maxwell, Robert Maxwell oğlu haklarını güvence altına almak için gönderdi. iki olay Elorg içinde iken, Rogers ve beklenmedik bir şekilde Moskova’ya hazırlıksız geldi. Her üç bir araya geldi ki, bunlar ancak, kaçınılması Elorg, aynı gün ortaya çıktı olduğu tespit edilmiştir. Rogers ilk ve Belikow Atari de, ve böylece dolaylı olarak Robert Stein lisanslı olduğu Japon Tetris sürümü gösterdi. Hiçbir taş için hak verilmiştir olduğu ortaya çıktı. Rogers, şok olmuştu ama Nintendo ile olan yakın ilişki teklif etti. Stein ve günün ikinci ziyaretçisi oldu dedikten sonra, lisans ihlalleri nedeniyle ama baktı ve eksik ödeme iddiaları ile karşı karşıya, Tetris ek hakları güvence altına umduğunu vardı. Maxwell üçüncü olarak çıktı ve tüm lisans ihlalleri önceden bilinmeyen çünkü hızla müzakerelerin kırdı ve ilk bize danışmak zorunda kaldı.

nihayet yeni anlaşmanın büyük ölçüde tamamlanmış hakları sabit koymak – Belikow, o olmadan o farkında olan bazı cihazlarda taş kesin sınırı haklarını akıllı bir müzakere taktiği geçti. Rogers Paschitnow arada arkadaşlık yapmıştı. Maxwell de Elorg ödülü Rogers el hakları karar, kibirli olarak ortaya çıktı. Nintendo da sağa konsol güvenli istedim ve o 500.000 $ bir miktar artı 0,50 $ kopya başına kabul Elorg ile bir sözleşme tamamlanmış Moskova, gizlice uçtu.
Siyasi baskı [Düzenle]

Onlar haklarını elde etmemişti Maxwell de haberdar olunca, bir kızgın ve 23 üzerinde tehdit edildi bir teleks Mart 1989, İngiltere basınca Gorbaçov’un devlet ziyareti ile bizzat egzersiz Belikow için. Belikow aynı zamanda, Sovyetler tarafından baskısı oldu durum perestroika değişmesi, çünkü onun için etkileri olarak bir kaç yıl önce başarısız olabilir gibi felaket değildi.
Atari için Afet ve [Düzenle] Maxwell

Atari için, konu bir felaket oldu ve şirketin çöküşü nedenlerinden biri oldu. Onlar zaten Nintendo, şirket olarak bu video oyunu haklara sahip olmadığını bildirir, geliştirme ve pazarlama milyonlarca yatırım yapmış. Atari Belikow tanık olarak ifade vermek üzere Nintendo, karşı dava açtılar. Bu da kendisine Atari dava kazanmak ne zaman Sovyetler Birliği tarafından üstlenilen olacak herhangi bir kayıp sorumlu yapmak için tehdit Bir hükümet komitesi, ayrılmadan önce değinilmiştir. Kasım 1989 yılında karar Nintendo lehine idi. Atari onların kampında oyun modülleri yüzbinlerce yok etmek vardı.
Nintendo’nun en büyük başarısı ve Paschitnows [Düzenle]

Nintendo için Tetris büyük bir başarı oldu. Onlar Nintendo Entertainment System için sekiz milyon kopya sattı. Game Boy da dahil Tetris tarafından desteklenen 70 milyon kopya satan, bir başarıdır.

Paschitnow yardım 1991 yılında dağıtılmıştır ve ABD’ye göç eden ve Seattle’da bir şirket kurmak karar bir şey almadım. 1996 ve 2005 yılları arasında Microsoft çalıştı. aslında 1996 yılında verilen haklar o oyun için geliştirilen ve o da para aldığı, böylece edildi. Ancak, kazançları o zaman daha önceki yıllarda ödenen tutarların sadece bir kısmını yaptı.
Game Boy için Tetris [Düzenle]
Game Boy için Tetris

Tetris Game Boy sürümü iki için bir bağlantı kablosu ile iki Oyunu Boys ile çalınabilir. iki veya daha fazla satır sökülmesi eşzamanlı olarak alana alt sekmesinden kısmi bir çizgi ile bir düşman olabilir. Iki tam çizgileri düşman bir satır, üç satır iki karşılık verir. Sadece bir “Tetris” – yani, aynı anda dört satır – düşmana bile dört satır gönderilecek. Çizgiler bu sütun ve uygun bir form ile, diğer taşlar tarafından gizli değildir, eğer öyleyse iade edilebilir bir sütun-özgür, böylece ortadan kaldırarak içerir.
Tetris Nintendo [Edit] DS için

Nintendo DS Tetris için iki oyun bilinmektedir.

Tetris DS 20 yayınlandı Nisan 2006 ve Nintendo DS dokunmatik adapte bazı klasik oyun modları sunuluyor.
Tetris Party Deluxe 3, başka bir Tetris oyunu Eylül 2010 yayımlandı. Oyuncular kendi bulmaca oluşturmak için fırsat var. Oyunun Nintendo Wii [7] için serbest bırakıldı.

Tetris benzeri oyun [Düzenle]

Dr Mario: virüslerin bir şişe içinde rasgele farklı renklerde dağıtılır. Rasgele iki ton kapsül çizebilir, yukarıdan aşağıya doğru düşer. virüs ve kapsüller geçiyoruz sonra, aynı renk bir virüs ile kapsül aynı bölümden en az üç buluşma. tüm virüsleri ortadan kaldırılmıştır varsa bir seviye kazandı.

Üç parçalı tablo

Puyo Puyo: Bir kez onlar erimesi ve gerekirse daha fazla ve daha aşağı kayma Puyos bir zincir reaksiyonu ile serbest, dört veya daha fazla aynı renkli taşlar toplamak.
Triptych: elastik kayalarla Kompleksi Tetris benzeri oyun, fizik kurallarına uyarak. Aynı renk dokunmatik üç blok, onlar yok.
Blockout: Prensip olarak, oyuncu hala hangi çevresinde düşen parçaları döndürebilirsiniz iki eksenli bir üç boyutlu versiyonu.
TetriNET: kadar altı oyuncu ile internet üzerinden çalınabilir ücretsiz çok oyunculu Tetris. zar blokları gibi diğer oyuncular tarafından kullanılabilen özel bloklar normal Tetris aksine bulunmaktadır. Ayrıca, takımlar oluşturulabilir.
Ghextris: Bu Linux altıgen Tetris, yani Dört bağlantılı altıgenler daha ve Diğerleri yaparak aşağı vardır daha farklı taşlar ve böylece daha ayna görüntüsü çiftlerdir.
QuadraPop: Tetris cep telefonları gibi oyun. Yerine blokların farklı renkli notlar ile oynamak
Tetrisphere: Tetrisphere Nintendo 64 için 1997 yılında ortaya çıktı ve, Tetris Play Tetris Blockout bir kez ve diğer 3D dar olduğu gibi bu bir serbest dönen topu görünümü sağlandı (olarak değil, bir tüpün diğer sürümlerinde) bir kesilir. hapsedilmiş çekirdek Bot ücretsiz. Oyunun ilerleyen zor bir kampanya moduna sahip.

Müzik [Düzenle]
Korobeiniki of Melody

onun çekici melodi, Tetris (Müzik A) Game Boy baskısının müzik için öncelikle Bilinen. O Nikolai Alekseevich Nekrasov tarafından 1861 yılında yazılmış bir şiir dayalı şarkı Korobeiniki dayanmaktadır. Bu şarkı ve bir Rus dans karakteri vardır genellikle ivme (hızlanarak) sürekli bir tempoda oynanır. Game Boy versiyonunda Müzik C B minor, BWV 814 yılında, Johann Sebastian Bach, klavyeli çalgılar bir dans koleksiyonu ile üçüncü Fransız Suite menüet değiştirilmiş bir uyarlamasıdır Game Boy A minor iki parçalı parçalı duydum günü.

Ünlü İngiliz müzik de oyunu Super Smash Bros Brawl bulunur: tip bir ve halk şarkısı gibi orkestra versiyonu A ve Luigi’s Mansion Sahne hem başlıkları olarak oyun türü daha Arapça versiyonu.

Oyunun Commodore 64 versiyonu yaklaşık 26 dakika uzunluğunda dört bölümlük bir soundtrack var.Oyna   Tetris Evi 3d

3D Oyun Karması


0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.