Şimsek Mekkuin Boyama OyunuBu 3D oyun 16 Nisan 2011 tarihinde eklendi.

boyama oyunları oyna, şimşek mekkuin oyunu, şimşek mekkuin boyama oyunu oynamak istiyorum, boyama oyunlarim, boyama oyunu oyna,

kırmızı ve sarı hardal sarısı, hematit, manganez oksit ve kömür ile çizilmiş Mağara resimleri erken Homo tarafından yapılmış olabilir sapiens olarak 40.000 yıl önce uzun.

açık havaya çağlar boyu maruz bırakıldı Dendera, Mısır, at Antik renkli duvarlar hala 2000 yıl önce boyandı zaman gibi canlı renk mükemmel bir parlaklık, sahip. Mısırlılar, bazı sakızlı madde ile renkleri karışık ve onları herhangi bir karıştırma veya karışım olmadan birbirlerinden ayrılmış uygulanır. beyaz, siyah, mavi, kırmızı, sarı ve yeşil: Altı renkler kullanılmış olduğu ortaya çıktı. Öncelikle zemin rengi ışıklar dışarıda bırakarak, bunun üzerine onlar siyah tasarımı takip beyaz tamamen alanı kapsamaktadır. Onlar karanlık bir belirti genellikle ve kırmızı için vermilyon kullanılır.

Pliny önce Roma’nın kuruluşundan bir tarihte idam edilmişti Ardea kasabasında, onun günlük bazı boyalı tavanlar bahseder. O kadar çok yüzyıl aradan sonra, onların tazeliğini de büyük şaşkınlık ve hayranlık ifade eder.

Boya yumurta sarısı ve bu nedenle yapıldı, madde sertleşmesine istiyorsunuz ve yüzeye uygulanan üzerine sopa. Pigmentler bitkiler, kum, ve farklı toprak tipleri yapılmıştı.
Bileşenler [değiştir]
Bu bölümde, başvurular veya kaynağı belirtilmemiştir.
güvenilir kaynaklara atıf ekleyerek bu makalede geliştirmemize yardımcı olun. ABD’li malzeme meydan olabilir ve kaldırılır. (Kasım 2008)
Pigment [değiştir]
Ana madde: Pigment

Pigment boya maliyetini azaltmak için renk, sertlik, doku ya da sadece katkıda bulunmak için boya dahil taneli katılar vardır. Alternatif olarak, bazı boyalar yerine veya pigmentler ile birlikte boya içerir.

Pigmentler doğal ya da sentetik türleri olarak sınıflandırılabilir. Doğal pigmentler çeşitli kil, kalsiyum karbonat, mika, silicas ve talcs içerir. Sentetikler mühendislik moleküller, kalsine kil, blanc fixe yer alacağını, kalsiyum karbonat ve sentetik pirojenik silicas çöktürülmüş.

ultraviyole ışığın zararlı etkilerinden substratı korumak da, boya opak yapımında, pigmentler saklanıyorum. Gizleme pigmentler titanyum dioksit, phthalo mavi, kırmızı demir oksit ve diğerleri sayılabilir.

Dolgu maddeleri ve yapısı destek sadece boya hacmi artırmak, kalınlaşmasına film hizmet pigment özel bir türüdür. Dolgu maddeleri genellikle diyatomit, hatta dolgu olarak ince kuvars kumu içerebilir aşınmaya maruz kalacağı talk, kireç, barit, kil, vb Kat boyalar gibi ucuz ve inert malzeme yapılmıştır. Tüm boya dolguları içerir. Öte yandan bazı boyalar pigment / dolgu ve bağlayıcı çok büyük oranlarda içerir.

Bazı pigmentleri kurşun boya kullanılan kurşun pigmentleri gibi zehirlidir. Boya üreticileri kurşun işlevsel ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu tarafından 1978 yılında konutlarda kullanım için boya yasaklandı önce bile, daha az toksik yerine, titanyum beyaz (titanyum dioksit) ile beyaz kurşun pigmentleri yerini başladı. bugün en boyalarda kullanılan titanyum dioksit genellikle daha iyi dış dayanıklılık, ya da boya filmi içinde daha iyi aralık tarafından teşvik daha iyi verim ile daha iyi performans gizleme (opacity) gibi silika veya alumina çeşitli nedenlerle kaplıdır.
Binder, araç ya da reçine [değiştir]

Bağlayıcı, yaygın araç olarak adlandırılan boya bileşeni oluşturan gerçek film. Sunmak olmalıdır tek bileşenidir; aşağıda listelenen diğer bileşenler kür filmin istenilen özelliklere bağlı olarak, isteğe bağlı olarak yer almaktadır.

Bağlayıcı katar yapışma ve birlikte pigmentler bağlar güçlü gibi özellikleri olarak potansiyel, dış dayanıklılık, esneklik ve dayanıklılık parlak etkiler.

Bağlayıcılar Alkid, akrilik, vinil akrilik, vinil asetat / etilen (VAE), poliüretan, polyester, melamin reçineleri, epoksi veya yağlar gibi sentetik veya doğal reçine içerir.

Bağlayıcılar, kurutma ya da mekanizma kür göre kategorize edilebilir. Dört en yaygın basit çözücü buharlaşma, oksidatif çapraz, katalize / çapraz bağlı polimerizasyon ve birleşme vardır. başkaları da vardır.

kurutma ve kür iki farklı süreçler olduğunu unutmayın. kür bağlayıcı polimerizasyon anlamına gelir, oysa Kurutma genellikle, solvent veya tiner buharlaşması için [1] anlamına gelir. kimya ve bileşimine bağlı olarak, belirli bir boya her iki süreç, ya da tabi olabilir (terim “araç” ve bazen çözücü başvurmak için, tutarsız kullanılır bazen bağlayıcı başvurmak için. sanayi terimdir). Böylece, boya o kuru sadece o kuru sonra tedavi olduğunu ve bu kür için kuruma bağlı olmayanlar var. [2]

Boya bu kadar basit çözücü buharlaşma ile kuru ve cilalar olarak bilinir çözücü içinde çözünmüş katı bağlayıcı içerir. Sağlam bir film biçimlerinin zaman çözücü buharlaşır ve film yeniden çözücü içinde çözülür çünkü kimyasal direnç önemli olduğu, cilalar uygulamalar için uygun değildir. Klasik nitroselüloz lak olarak 5-top Krylon aerosol gibi ve daha modern solvent akrilik esaslı kaplamalar çözünmüş boyalar oluşan lekeleri yükselterek olmayan tahıl yapmak, bu kategoriye girmektedir. Performans formülasyon göre değişir, ama cilalar genellikle benzer sistemlere göre daha iyi UV direnci ve daha düşük korozyon direncine sahip olma eğilimi olduğunu polimerizasyonu veya birleşme ile tedavi.

Lateks boya alt mikrometre polimer parçacıkların bir su bazlı dispersiyonu. boya bağlamında dönem “lateks” sadece sulu bir dağılma anlamına gelir; lateks kauçuk (tarihsel olarak lateks edilmiş kauçuk ağacının sap) bir madde değildir. Bu dispersiyonlar emülsiyon polimerizasyonu ile hazırlanmıştır. İlk su ve sonra iz nerede Lateks boyalar, bir süreç olarak adlandırılan kaynaştırma tarafından tedavi veya birleşerek, solvent, buharlaşır ve birlikte çizin ve geri dönüşümsüz bağlı ağ yapısı içine lateks bağlayıcı partikülleri ve birlikte sigorta onları yumuşatmak, boya tekrar çözünecektir olmaz ki çözücü / su o aslında taşıdılar. boya gibi bazı polimerler ile hidrolitik etkileri Kalıntı yüzey boya su, zaman içinde ve yıkımı yumuşama duyarlı kalmaya neden olur.

Boyalar oksidatif çapraz tarafından tedavi genellikle tek bir paket kaplama olduğunu. uygulandığında, havadaki oksijen ile poz çapraz ve bağlayıcı bileşen polimerize bir süreç başlar. Klasik emayeler bu kategori içine düşecek alkid. Oksidatif kür kaplamalar kobalt naftenat gibi metal kompleks kurutucular tarafından katalize edilir.

Boyaları “katalize” polimerizasyonu ile tedavi genellikle, karıştırma reçine ve sertleştirici / sertleştirici tarafından başlatılan bir kimyasal reaksiyon yoluyla Polimerize ve tedavi sert plastik yapı oluşturarak iki paket kaplama olduğunu. onlar buharlaşmayı tarafından, ilk kuru gerekebilir bileşimine bağlı olarak. Klasik iki paket epoksi veya poliüretan bu kategori içine düşecek. [2] kelimesi katalizör polimer bir parçası olmamalı katalizör olarak bir yanlış isim olduğu. Kobalt kurutucular ve katalizörler, iso siyanatlar olan epoksi adducts değildir. [Kaynak belirtilmeli]

boyalar plastisol / organosols bir akışkanlaştırıcı ile karıştırma PVC granül tarafından yapılır denilen vardır. Bu ve mix coalesceses fırınlanmış vardır.

Yine de diğer filmler bağlayıcı soğutma oluşur. Örneğin, yakılarak süslenmiş veya mum boya soğutma üzerine zaman sıcak ve sertleşmeye sıvı vardır. Birçok durumda, onlar resoften veya ısıtılması halinde liquify.

En son çevre koşulları Uçucu Organik Bileşiklerin (VOC) ve endüstriyel amaçlar için özellikle geliştirilmiştir kür alternatif araçların kullanımını kısıtlamak. UV boyalar kür olarak, solvent ve ilk buharlaştırılır sertleşme sonra ultraviyole ışık tarafından başlatılır. toz boyalar içinde veya solvent ve küçük akışı ve tedavi kuru toz elektrostatik Uygulamadan sonra yüzey ısıtma tarafından üretilmektedir var.
Solvent [değiştir]

çözücü temel amaçları kür özellikleri ve viskozite boya ayarlamak için vardır. O ve uçucu boya filminin bir parçası haline gelmez. Aynı zamanda, akım ve uygulama özelliklerini kontrol ve sıvı halde iken de boya istikrarı etkiler. Temel işlevi olmayan uçucu bileşenleri için taşıyıcı gibidir. yağ bazlı iç housepaint gibi (keten tohumu yani) ağır yağlar yaymak amacıyla, ince bir yağ gereklidir. Bu uçucu maddelerin geçici bir kez buharlaştı çözücü özellikleri vermek veya kalan boyanın yüzeye sabitlenir, dağıldı.

Bu bileşenin isteğe bağlıdır: bazı boyalar hiçbir seyreltici var.

Su su bazlı boyalar, hatta co-solvent türleri için ana seyreltici olduğunu.

Solvent, aynı zamanda yağ bazlı denilen kaynaklı, boya alifatik, aromatikler, alkoller, ketonlar ve beyaz ispirto içeren seyreltici olarak çözücüler çeşitli kombinasyonları olabilir. Bu petrol distilat, esterler, glikol eterler ve benzeri gibi organik çözücüler içerir. Bazen uçucu düşük molekül ağırlıklı sentetik reçine da sulandırıcı olarak hizmet vermektedir. Gibi çözücüler su direnci, yağ direnci, ya da benzer özellikler istenen kullanılır.
Katkı maddeleri [değiştir]

malzemelerin üç ana kategoriye yanı sıra, boya ve genellikle çok küçük miktarlarda eklenir henüz ürün üzerinde çok önemli etkisi vermek çeşitli katkı maddeleri, çok çeşitli olabilir. Bazı örnekler, yüzey gerilimi değiştirmek için akış özellikleri geliştirmek, bitmiş görünümünü iyileştirmek, ıslak kenar artış, pigment istikrar, vermek antifriz özelliklerini geliştirmek, köpük kontrolü, kontrol arayüz, katkı maddelerini içeren vb katkı diğer tip katalizörler, koyulaştırıcı, stabilizatör, emülgatör içerir , texturizers, yapışmayı artırırlar, UV stabilizatörler, flatteners (de-parlatma ajanlar), gibi, bakteriyel büyüme mücadele biyositler.

Katkı maddeleri normalde önemli bir formülasyon bireysel bileşenlerinin oranları değişiklik yok. [3]
Rengi değişen boya [değiştir]

Çeşitli teknolojiler rengi boya yapmak için vardır. Termokromik boya ve kaplamaları ısı uygulandığında ve uyum değiştirmek böylece rengini değiştirmek malzemeleri içerirler. Sıvı kristaller gibi termometre şeritler ve fishtanks kullanılan bantlar da olduğu gibi boya, kullanılmış olan. Fotokromik boyalar ve kaplamalar film UV ışınlarına maruz kaldığında, ve uyum değiştirmek böylece rengini değiştirmek boyalar içerebilir. Bu malzemelerin gözlük yapmak için kullanılır.

Elektrokromik boyalar uygulamalı bir elektrik akımına tepki olarak renk değiştirir. Otomobil üreticisi Nissan bildirildi paramanyetik demir oksit parçacıkları dayanan araçlar kullanılmak üzere bir elektrokromik boya üzerinde çalışıyor. bir elektromanyetik alana maruz zaman paramanyetik parçacıklar, renk ve yansıtıcı özelliklerini değiştirme, aralık değiştirin. Elektromanyetik alan otomobil vücudun iletken metal kullanılarak oluşturulan olurdu. [4] Elektrokromik boyalar farklı bir kaplama kimya kullanarak, hem de yüzeylerde plastik uygulanabilir. Teknoloji elektrik akımı filmin kendisi üzerinde uygulandığı zaman uyum değiştirmek özel boyalar kullanmayı gerektirir. Son zamanlarda, bu yeni teknoloji yolcu uçağı pencerelerde bir düğmeye dokunarak parlamayı koruma elde etmek için kullanılmıştır.
Sanat [değiştir]
Ana madde: Resim
Suluboya gibi bir fırça ile uygulanır

Rönesans zamandan beri, başta petrol keten tohumu kurutucu (kurutma) yağlı boya, güzel sanatlar uygulamaları boyaların en yaygın olarak kullanılan tür edilmiştir; yağlı boya hala yaygın bugün. Ancak, 20. yüzyılda, suluboya ve akrilik boya dahil su bazlı boyalar, çok akrilik ve diğer lateks boya gelişmesi ile popüler hale geldi. orta süt doğal emülsiyon türetilmiştir Süt boyalar (ayrıca kazein denir), 19. yüzyılda popüler oldu ve bugün hala mevcuttur. yakılarak süslenmiş balmumu bazlı boyalar olarak (orta yağı ile karıştırılmış yumurta sarısı bir emülsiyon) Yumurta sıcaklığı, hem de halen kullanılmaktadır. Gouache ayrıca el yazması aydınlatmaları için Ortaçağ ve Rönesans kullanılan opak suluboya bir çeşittir. Pigment genellikle lâcivert taşı ve ya sakız Arapça ya da yumurta akı yapılan bağlayıcı gibi zemin yarı değerli taşlarla yapılmıştır. Guaj, ayrıca bugün piyasada mevcut olduğu gibi ‘tasarımcı renk’ veya ‘gövde rengi’ olarak bilinen.

Poster boya, öğrenci işleri oluşturulmasında öncelikle kullanılmıştır ya da çocuklar tarafından.
“Ressam midye,” Avrupalı ​​bir tatlı su midye. Bireysel kabuk vanalar boya için küçük bir çanak gibi sanatçılar tarafından kullanıldı.
Uygulama [değiştir]

Boya, sağlam olarak bir gaz süspansiyon (aerosol) veya bir sıvı uygulanabilir. Teknikler istenen pratik ve sanatsal sonuçlarına göre değişir.

(genellikle endüstriyel ve otomotiv uygulamalarında kullanılır) katı, boya çok ince toz, sonra yüksek ısıda pişirilmiş olarak uygulanır gibi. Bu toz erir ve yüzeye (sopa) bağlı neden olur. Bu iş için nedenleri boya, yüzeyin kendisi ve substratın hatta kimya (genel nesne boyalı olan) bir kimyaları içerir. Bu yaygın olarak “toz boya” nesne denir.

bir gaz olarak veya gaz halindeki süspansiyon olarak, boya bir nesne üzerinde püskürtülür bir gaz, katı veya sıvı formda askıya alınır. Boya nesneye yapışır. Bu genellikle “sprey boya” bir nesne olarak adlandırılır. bu kapsama yapmak için nedenler:

* Uygulama mekanizması hava ve hiç dolayısıyla katı bir nesne dokunur boyalı olmak nesnesidir;
boya * dağıtım keskin çizgiler vardır bu yüzden çok düzgün olduğunu;
* Boya çok küçük miktarlarda sunmak mümkündür;
* Bir kimyasal (genellikle bir çözücü) hem teslim boya ve boyalı olmak nesnenin yüzeyinde kimyasal birlikte çözmek için boya ile birlikte püskürtülür;
* Boya bazı kimyasal reaksiyonlar boya moleküllerinin yönünü içerir.

sıvı uygulamasında, boya parmaklar gibi fırça, boya merdaneleri, bıçaklar ve diğer enstrümanlar veya vücut parçaları kullanarak doğrudan uygulama tarafından uygulanabilir.

Silindirler genellikle farklı yüksekliklerde resim için izin eklenebilir direkleri farklı uzunlukta için izin verdiğini kolu var. Genellikle silindir uygulama bile renk için iki kat alır. kalın havlı bir silindir düz olmayan yüzeylerde, boya uygulamak için kullanılır. Kenarlar genellikle açılı fırça ile bitmiştir.

sıvı boya uygulandıktan sonra, denilen bu süre boyunca da (“ıslak kenar” at) ek boyalı bölgeler ile karıştırılabilir bir aralık var “açık zaman.” petrol veya alkid bazlı emülsiyon boya açık zaman beyaz ispirto, Dowanol (propilen glikol eter) veya ticari açık zaman prolongers gibi benzer glikoller eklenerek uzatılabilir. Bu da estetik etki için farklı yaş boya katmanları karıştırma kolaylaştırabilir. Lateks ve akrilik emülsiyonlar geciktiriciler su bazlı boyalar için uygun kurutma kullanımını gerektirir.

sprey ile boya uygulama sektöründe en popüler yöntemdir. Bu bağlamda, boya basınçlı hava kuvveti veya sonuçlar boya boyanmış olmaktır makale seyahat küçük damlacıklar dönüştü olmak boyanın, yüksek basınç sıkıştırma hareketi ile atomize olduğunu. Alternatif yöntemler havasız sprey, sıcak sprey, sıcak havasız sprey, ve elektrostatik sprey ile bunların herhangi bir yer. sayısız elektrostatik yöntemler mevcuttur.

Daldırma, ancak dosya dolapları gibi nesneler için norm olarak kullanılan bu elektrostatik boya ile çan çalışan yüksek hızlı hava türbin yerini almıştır. Araba gövdesi astar tabakası yatırılması vücut şarj tarafından uygulanan katodik elephoretic astar kullanılarak astarlanmalıdır vardır. Değişmemiş kalıntı ve durulanır ve astar fırınlanmış.

Birçok boyalar ağır bileşenleri ve alt yerleşim kullanımdan önce karıştırma gerektiren saklandığı, ayrı eğilimindedir. Bazı boya çıkışları birkaç dakika açabilirsiniz şiddetle sallayarak boya karıştırma makineleri bulunmaktadır.

Donukluk ve boya film kalınlığı bir geri çekilme kartı kullanarak ölçülebilir.

Su bazlı boyalar kolay kullandıktan sonra temizlemek olma eğilimindedirler-fırçaları ve rulolar sabun ve su ile temizlenebilir.

boya üzerinde sol Atılan bir sorundur. Bazen geri dönüştürülebilir: Eski boya ve astar kat veya ara kat için kullanışlı olabilir benzer kimya boyalar tek bir renk daha büyük bir miktarda yapmak için karıştırılabilir.

boya atmak için onu kurumuş olabilir ve hiçbir madde yasak içeren kaydıyla evsel atık akışı (konteyner bakınız) imha edilmelidir. sıvı boya atılması genellikle özel kullanım gerektiren, tehlikeli atık olarak kabul edilmeli ve yerel yönetmeliklere. [5] [6] göre imha
Ürün çeşitleri [değiştir]
boya ve çeşitleri kutular koleksiyonu
underground graffiti dükkanda sprey kutuları, keçeli kalem, boya ve mürekkep çeşitleri büyük bir koleksiyon. Rusya, Tver City, 2011.

* Astar boya öncesi malzeme koymak bir hazırlık kaplamadır. Priming, artırır, dayanıklılığı boya yüzeyine boya daha iyi tutunma sağlar ve malzeme boyalı olduğu için ek koruma sağlar. Aynı zamanda blok ve lekeleri mühür, ya da üzerinde boyanacak bir renk gizlemek için kullanılır.
* Emülsiyon boya boya iç ve dış yüzeyler için kullanılan su bazlı boya.
* Vernik ve renk değiştirmeden koruyucu bir kaplama sağlamak küfelik. Onlar olmadan pigment boyalardır.
* Ahşap boyama, viskozite, düşük olduğu ve pigment şimşek mekkuin oyunları yüzey üstüne bir film yüzey yerine kalan nüfuz böylece formüle “ince” çok bir boya türüdür. Leke ağırlıklı pigment veya boya ve çözücü bir yüzey kaplama vermeden renk eklemek için öncelikle tasarlanan az bağlayıcı ile.
* Lak genellikle hızlı kuruyan solvent bazlı boya veya özellikle sert, dayanıklı kaplama üreten vernik.
* Bir fırın boya kurur özellikle, genellikle parlak, sert bitirmek için bir boyadır. Emaye boyalar bazen cam tozu veya standart yağ bazlı boyalarda bulunan renk pigmentleri yerine küçük metal pul parçaları içerir. Emaye boya bazen yanı sıra sertleşme sürecine yardımcı parlaklık artırmak için vernik veya üretan ile karıştırılır.
* Bir sır bir boya ile kullanılan, kuruma süresi ve artış translusensi yavaş katkı olarak faux resim ve Sanat Resminde.
* Bir çatı kaplama o esneme ve zarar vermeden orijinal 3d boyama oyunu oyna haline geri döner sağlar elastik özelliklerine sahip bir akışkan uygulanmış membran. O ve poliüretan köpük UV koruma sağlar yaygın bir çatı restorasyon sisteminin bir parçası olarak kullanılmaktadır.
* Fingerpaint parmaklar ile uygulanan olması amaçlanmıştır boya türüdür; genellikle tencere gelir ve küçük çocuklar tarafından kullanılan, çok nadiren ya, çocuklara sanat öğretmek veya kendi bağımsız kullanım için yetişkinler tarafından kullanılır olmasına rağmen.
Onlar genellikle ince öğütülmüş pigmentler veya boyalar kullanılarak yapılır dışında * Mürekkepleri ve, boya benzer bağlayıcı bir kalın film bırakmak şekilde değil tasarlanmıştır.
kalıcı olması ve iyi örtme gücüne sahiptir * Titanyum dioksit yaygın, hem ev boya ve sanatçının boya için kullanılır. elemanın en büyük kullanım için Titanyum dioksit pigment hesaplar byama oyunları. Titanyum boya ve kızılötesi mükemmel bir reflektör olan yoğun ısı kötü görme koşullarının neden güneş gözlemleri kullanılır.
* Anti-grafiti kaplamalar grafiti vandallar tarafından yüzeylerin işaretleme yenmek için kullanılır. iki kategoride, ve non-yapıştırma kurban vardır. Kurban kaplamalar (kurban dolayısıyla) kaplama ve grafiti kaldırarak, yüksek basınçlı su ile yüzey yıkama basınç genellikle, grafiti atılmasına izin verir açık kaplamalardır. Onlar yeniden devam koruma için daha sonra uygulanmalıdır. Bu en yaygın heykel ve mermer duvarlar gibi temiz ve zor pürüzlü yüzeylerde doğal görünümlü duvar yüzeylerinde kullanılır. Olmayan yapıştırma kaplamalar grafiti çok bağ pek izin net ve yüksek performans kaplamalar, genellikle katalize poliüretanlar vardır. grafiti keşfetti sonra, şimşek mekkuin boyama oyunu oyna altta yatan yüzey veya koruyucu kaplama zarar vermeden, bir solvent yıkama kullanımı ile temizlenebilir. Bu iş en iyi duvar resimleri de dahil olmak üzere diğer boyalı yüzeylerde, özellikle üzerinde ve pürüzsüz yüzeylerde kullanıldığında.
* Anti-tırmanmak boya hala çok kaygan olurken normal görünür olmayan bir kuruma boyadır. Genellikle, onlara çıkarken hırsızları ve yıkıcı caydırmak drainpipes ve çıkıntıları üzerinde kullanılan pek çok halka açık yerlerde bulunur. Bir kişi boya ile kaplı nesneleri tırmanmaya çalıştığında, zor onlara tırmanmak için yapım yanı sıra, tırmanıcı üzerine çıkıyor.Oyna   Şimsek Mekkuin Boyama

3D Oyun Karması


0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.