Shrek (şirek) 3d OyunuBu 3D oyun 5 Haziran 2011 tarihinde eklendi.

3d shrek oyunu oyna, shrek oyunları, shrek helikopter oyunu oynamak istiyorum, internetten nasıl oyun oynanır, bedava 3 boyutlu kaliteli shrek şirek oyunu oyna Shrek Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz ve John Lithgow seslerini içeren Andrew Adamson ve Vicky Jenson yönettiği 2001 Amerikan animasyon komedi filmi. Gevşek William Steig’s 1990 masal resmi kitap Shrek dayalı!. Shrek Shrek adında bir büyük, güçlü, yalnızlık seven, ürkütücü canavar gibi Mike Myers yıldızlar, Cameron Diaz, alıngan, ama çok aşağı-toprak güzel Prenses Fiona olarak; Eddie Murphy konuşkan Eşek gibi; ve John Lithgow kötü adam olarak lord Farquaad.

Ticari olarak 2001 yılında serbest başarılı, bilgisayar animasyonu, özellikle de uzun metraj filmi animasyon alanında Pixar birinci sınıf bir rakip olarak DreamWorks kurulmasına yardımcı oldu. Filmin başarısı da Dreamworks Animation, üç devam filmi oluşturmak yaptı: Shrek 2 Shrek the Third ve Shrek Forever After. Ayrıca bir Noel özel denilen Shrek the Halls ve bir Halloween Shrekless Scared denilen özel vardı. Ayrıca, Shrek şirketin animasyon yapımları için maskot yapıldı. Bu kritik çocuklara hitap birçok yetişkin odaklı espriler ve temalar ama basit yeterli arsa ve mizah içeren bir animasyon filmi yetişkin faiz layık olarak ilan etti. Bu popüler müziğin önemli kullandı; soundtrack Smash Mouth, Eels, Joan Jett, Proclaimers, Jason Wade, Baha Men ve John Cale (Leonard Cohen kaplama) ile müzik içerir.

Haziran 2008 döneminde, Amerikan Film Enstitüsü, “On top on” ortaya koydu; on en iyi on filmi “klasik” Amerikan film türleri-yaratıcı topluluğundan 1500 kişi üzerinde yoklama sonra Shrek animasyon türünde 8 en iyi filmi olarak kabul edildi ilk on, ve sadece sigara Disney Pixar film ·. It Bravo 100 komik filmler de üçüncü sırada yer alıyor [2] [3]. Shrek da ET için üst noktada kaybetme, “100 Greatest Aile Filmleri” bir Channel 4 ankette ikinci sırada yer aldı Extra-Terrestrial. [4]

Shrek En İyi Animasyon için ilk Akademi Ödülü kazandı ve En İyi Uyarlama Senaryo Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Film ayrıca En İyi Uyarlama Senaryo için sesini-Eşek gibi performans üzerinde ve kazandı BAFTA Ödülü Eddie Murphy Yardımcı Rol En İyi Erkek Oyuncu BAFTA Ödülü de dahil olmak üzere, altı tane BAFTA ödülüne aday gösterildi.
Içindekiler
[Hide]

1 Arsa
Döküm 2
3 Üretimi
4 Soundtrack
5 Resepsiyonu
5.1 Kritik yanıt
5.2 Gişe
5.3 Ödüller
5.4 Festivaller
6 Etkisi
7 Home medya
8 Diğer medya
8.1 Video oyunları
8.2 Çizgi romanlar
8.3 Müzikal
9 Ayrıca bakınız
10 Referanslar
11 Dış bağlantılar

Komplo [değiştir]

Shrek (Mike Myers), her zaman bataklık onun huzurlu yalnızlık yaşayan gördü yeşil bir canavar, hayatı bataklık Pinokyo, Üç Küçük Domuz ve Eşek (Eddie Murphy) dahil olmak üzere sayısız masal varlıklar, zorla zaman kesintiye bulur lord Farquaad (John Lithgow) hor görme obsesif, masal emriyle.

Shrek Eşek mutlulukla birlikte etiketleme ile, onun gizlilik dönmek için Farquaad sormak bataklık bırakır. Magic Mirror: Bu arada, Farquaad onun muhafızları Farquaad arıyor bir nesneye ile acele kadar kalan masal yaratıkları nerede olduğu açığa çıkarmak Gingerbread Man işkenceleri. Ayna Farquaad sadece bir prenses evlenerek gerçek bir kral olabilir söyler. Ayna seçmek için üç prensesi onu verir itibaren: Cinderella, Pamuk Prenses ve Prenses Fiona (Cameron Diaz). Farquaad Fiona ve o (daha sonra bir lanet olduğu anlaşılmaktadır ki) “gece olur küçük şey” sayabiliriz önce sessizliği Ayna seçer.

Shrek ve Eşek bir turnuva ortasında bulurlar Duloc içinde Farquaad sarayı varıyoruz. Kazanan bir kale lav çevrili ve böylece Farquaad onu evlenebilir bir ateş püskürten ejderha ile korunan Fiona kurtarmaya çalışmakla “ayrıcalık” olacaktır. Shrek (Eşek bazı yardımıyla) kolayca bir güreş maçı andırıyor ve Farquaad Shrek Fiona kurtarır eğer bataklıktan masalsı yaratıkları kaldırmak için kabul eder bir tarzda diğer şövalyeler atıyor.

Shrek ve Eşek kale seyahat ve Fiona bulmak için ayrıldı. Eşek ejderha ve tatlı-müzakerelerinin ejderha kadın olduğunu keşfetmek önce kendini kurtarmak için hayvan karşılaşır. Dragon Eşek bir zevk alır ve ona odalarına onu taşır. Shrek Fiona bulduğunda, o romantizm onun eksikliği de korkuyor. onlar ayrılıyor, kahramanlarımızı ve Dragon’s ihale kavramalar yakalanmış Eşek, kurtarmak için yönetir onu neden kale Shrek, Fiona, Eşek ve çıkış peşinde, kızgın olmak. İlk başta, Fiona ama kurtarıldı heyecan ve hızla Shrek miğferini çıkarır ve o zaman o bir canavar olduğunu fark hayal kırıklığına dönüşür. Üç Shrek ve Fiona, ortak her yol boyunca diğer daha çok bulma ve aşık olan, Farquaad sarayına dönüşlerinde yolculuk yapmak. Ancak, gece, Fiona sabaha kadar yakındaki bir mağaraya sığınarak, onlarla kamp reddediyor. Shrek ve Eşek uyanık kalmak ve Shrek Eşek bilgilendirir ise onun o döndüğünde bataklık etrafında bir duvar inşa etmeyi planladığını yıldız izleyebilirsiniz. Eşek Shrek bu yapacağını olarak neden devam zaman, Shrek herkes yargıçlar ona onu bilmeden önce söyler, bu nedenle o yalnızken daha iyidir.

Ertesi gece, Fiona yakındaki bir yel değirmeni korunak alır. Eşek fırıldak gelen garip sesler duyunca, o Fiona bir insan yiyen dev dönüşmüştür bulur. Fiona diye bir çocuk gibi lanetli olduğunu açıklar ve bir insan yiyen dev içine o kale kilitli ve neden sadece ona “aşk gerçek form” onu iade edecek gerçek aşkı bir öpücük ki her gece, döner. Shrek, hakkında, Fiona için duygularını itiraf etmek, kendi konuşma bölümünü kulak misafiri ve ona tiksinti olarak bir “çirkin canavar” içine onu dönüşümü de ona tiksinti yanlış yorumluyor olarak dertli olduğunu. Fiona, ama Eşek bunu kendisi yapmak için yemin, büyü hakkında Shrek söylememeye söz yapar ertesi sabah geldiğinde, Shrek Fiona Lord Farquaad getirdi. bir zarar Shrek döner süre için kaleye iki geri, artık bataklık boşalttı.

Shrek onun gizlilik rağmen, o sefil olduğunu, ve Fiona özlüyor bulur. Eşek Shrek kızgın, bataklığa gelir ve Shrek onların konuşma kulak misafiri olduğunu ortaya koymaktadır. Eşek Fiona verdiği sözü tutar ve o başkası hakkında konuşmak olduğunu Shrek söyler. O da Fiona Fiona gerçek sevgisini kazanmak için eyleme çağırdı Shrek, kısa bir süre evleniyor olacağını söyler. Ona sınırları kaçmışlar ve Eşek takip Dragon, kadar, hızlı Duloc sayesinde seyahat edebiliyoruz. Farquaad ama, Fiona öpücük önce Onlar düğün kesmeyin Fiona herkesin önünde bir insan yiyen dev dönüşmesine neden güneş batmadan önce. onu dönüşüm neden olurken Shrek tam, ama o değişikliği tiksinti yel değirmeni, Farquaad, emir öldürdü Shrek ve Fiona hapse de kulak misafiri anlamak ve devours Farquaad patlamaları Dragon için Shrek ıslık. Shrek ve Fiona birbirlerine duydukları sevgi ve paylaşmak bir öpücük itiraf; ona lanet kırılmış olarak Fiona, ama ışık boğulmuş olan o bir insan yiyen dev kaldı bulmak için şaşırır. Shrek hâlâ güzel olduğunu onu temin ederek onu yatıştırır. Bunlardan iki bataklık ve dinlenme söyleyerek kutlamak ise balayına çıktılar yola evlenmek “Ben bir Believer değilim”.

Shrek film serisi kronolojisi

Shrek
Shrek 4-D
Shrek 2
Shrek the Third
Shrek the Halls
Shrek Forever After
Korkmuş Shrekless

Cast [değiştir]
Ana madde: Shrek karakter listesi

Shrek gibi Mike Myers
Eşek gibi Eddie Murphy
Prenses Fiona olarak Cameron Diaz
Farquaad Lord John Lithgow
Gingerbread Man gibi Conrad Vernon
Geppetto olarak Chris Miller / Magic Mirror
Cody Cameron Pinokyo gibi / Three Little Pigs
Christopher Şövalyeleri ve Simon J. Smith ‘Three Blind Mice
Thelonius olarak Christopher Knights
Big Bad Wolf gibi Aron Warner
Muhafızlar Yüzbaşı olarak Jim Cummings
Monsieur Hood gibi Vincent Cassel (Robin Hood bir Fransız yorumu)
Yaşlı kadın olarak Kathleen Freeman (Donkey eski sahibi)
Duloc Maskot olarak Andrew Adamson (Lord Farquaad gibi görünen bir takım elbise giymiş bir adam)
Üç Ayılar olarak Bobby Blok ve Elisa Gabrielli
Ejderha gibi Frank Welker
Peter Pan gibi Michael Galasso

Kar Beyaz, Cinderella, fareli köyün kavalcısı ve diğer bazı karakterler ve rolleri konuşma değildir ve bu nedenle adı geçmiyor vardır
Üretim [değiştir]

Aladdin daha önce Jeffrey Katzenberg için çalışmış olan ve sahip Robin Williams, bir acı tekrar Katzenberg için çalışma anlamına gelir, çünkü ona ve pazarlama sözleşmeleri üzerinden Walt Disney Company ile düşmesini, o Shrek rol reddetti röportajda ima etmişti . O reddetmişti hangi rol devlet olmaz. [5]

Chris Farley orijinal Shrek için ses yapacak ve karakter için diyalog en az yarım kaydedildi, ancak proje tamamlanmıştır ölmeden önce. DreamWorks sonra yeniden Mike Myers ses rol attı. Myers ve karakter için ses veren tamamladıktan sonra film yapım kuyuya, o bir İskoç aksanı annesi ona yatak hikayeleri söyledim kullanmış olduğu benzer bir yeniden rekor onun bütün satırları istedi. Myers da I’m So filmde karakterleri Stuart MacKenzie ve Wayne’s World 2, bir Saturday Night Live skit için bir kroki İskoç aksanı istihdam vardı Evli bir Axe katiller, ve Austin Powers in Fat Bastard: Me Shagged Spy Gold ve Austin Powers.

Fievel West, Steven Spielberg geleneksel animasyon filmi olarak Shrek yapma kavramı ile Bluth yaklaştı Goes: Don Bluth An American Tail üretimi yarıya aracılığıyla bir röportajda ortaya koydu. Bluth ve kabul Fievel üretiminin geri kalan Batı Goes boyunca, o bir uzun metrajlı script içine küçük bir hikaye genişletmek için yapmak gidiyordu hakkında ne düşündüm. Spielberg sadece iki talepleri vardı: Bill Murray Shrek ve Steve Martin oynayacaktı Eşek oynayacaktı; hem aktörlerin anda mevcut idi. Ancak, Fievel Batı sinemalar yayımlanmıştır Goes zaman, Spielberg, son derece onu konuşuyordu ama daha çok rakip Disney’s Beauty and the Beast konuştu. Bluth acı bir iki Shrek kalkınma cehenneme koymak içinde olmak arasında düşüyor. Neden bu ihanet hissettim [kaynak belirtilmeli]

Shrek aslında stop-motion olarak hareketli olması için kurulmuştur. Testleri ve çok pahalı idi Yöneticiler genel görünümünü ve yüz ifadesi eksikliği ana karakter memnun değildi. Bir test sonra live-action arka plaka minyatür set çekildi ana karakterleri bilgisayar grafikleri gibi sahne içine birleştirilmiş edildi. tüm test tam bilgisayar grafik olarak yapıldı bu yüzden Yine test tekniğinin bakmak animasyon filmi tam bir uzun metrajlı üretmek için elverişli değildi. Shrek doğdu ve proje yeşil yakıldı.

Bir insan köy Siğil Creek adlı yakın Shrek Erken skeçleri bir çöplük olarak Shrek ilk canlı gördüm. O da o ailesiyle birlikte yaşayan ve onun yatak odasında balık çürüyen tutulur bir kez düşünüldü. Bu skeçler 1996/1997 yapıldı. [6]

Eşek Perikles, Barron Park, Palo Alto, Kaliforniya’da bir gerçek minyatür eşek sonra modellenmiştir. [7]
Soundtrack [değiştir]
Ana madde: Shrek yer şarkıların listesi
Resepsiyon [değiştir]
Kritik cevap [değiştir]

Shrek genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Inceleme toplam Rotten Tomatoes eleştirmenlerin% 89 7.7/10 ortalama puan, film 176 değerlendirmeden dayalı olumlu bir inceleme verdikleri raporlar. Kritik fikir birliğidir: aynı anda kucaklayan ve masal statüsünü ederken, saygısız Shrek de, Disney’s burun oynamak çocuklara ahlaki bir mesaj vermek ve teklif izleyiciler komik, hızlı sürüş yönetir [8].

Roger Ebert olası dört dört yıldız verme olarak nitelendirerek, filmi övdü “neşeli ve kötü, dolu sly-espriler ve her nasılsa henüz bir kalp sahip.” [9]
Gişe [değiştir]

Film hafta sonu için gişe tepesi ve 3587 tiyatrolarından 11.805 $ ortalama, açılış haftasonu ve ilk gününde $ 42.347.760 11.573.015 $ kazandı. ikinci hafta sonu ise, Memorial Day Weekend tatil nedeniyle, filmin genel% 30 kazanç elde, 42.481.425 $ ve 55.215.620 $ dört günlük hafta sonu için% 0.3 kazandı. Buna rağmen, film Pearl Harbor arkasında ikinci sırada tamamladı ve 3623 sitelerine genişleyen dan 15.240 $ ortalama vardı. üçüncü hafta sonu ise, filmin 3661 tiyatrolara genişleyen dan 28.172.869 $ a $ 7,695 ortalama% 34 geriledi. Film 267.665.011 $ yurt boyunca 216.744.207 $ yurtdışı ile 484.409.218 $, dünya çapında bir toplam hasılat sonra 6 Aralık 2001 tarihinde kapatıldı. $ 60 milyon Euro bütçe üzerinde üretilen film büyük bir gişe şut ve Harry Potter ve Felsefe Taşı, Yüzüklerin Efendisi arkasında 2001 dördüncü en yüksek grossing filmi: Yüzük ve Monsters Inc Bursu
Ödülleri [değiştir]
File: Fame.jpg of Shrek Hollywood Walk
Hollywood Shrek yıldız Walk of Fame.

Boy Genius: Oscar de, Shrek, Inc ve Jimmy Neutron Monsters yenerek, En İyi Animasyon için ilk Akademi Ödülü kazandı. Entertainment Weekly söyleyerek, onun sonu-on on “best-of” listesine koydu, “Prens Charming Yani son bin Bu on yıl, masal fanlar -?. Ve Prenses Fiona – a ve 3d oyun oyna yağ için düştü abartmalı Ogre. Şimdi ilerleme. “[10]

Shrek ayrıca En İyi Film BAFTA Ödülü de dahil olmak üzere 6 dalda BAFTA Ödülü için aday gösterildi. Eddie Murphy ilk oyuncu hiç bir BAFTA adaylığı almak için gelen bir ses performansı üzerinde. Filmde ayrıca, En İyi Görsel Efekt, En İyi Ses, En İyi Film Müziği dalında aday ve En İyi Uyarlama Senaryo BAFTA Ödülü kazandı.

Amerikan Film Enstitüsü tanıma:

AFI’s 100 Years … 100 Heroes and Villains:
Shrek – Adaylık Hero
AFI’s 100 Years … 100 Songs:
Ben bir Believer kulüpler – Adaylık
AFI’s 100 Years … 100 Movies (10th Anniversary Edition) – Adaylık
AFI’s Top 10 10 – # 8 Animasyon film

Festivaller [değiştir]

Film 2001 Cannes Film Festivali’nde girildi. [11]
Etkisi [değiştir]

Kırık Masallar ve Princess Bride gibi Önceki film ve TV şovları, geleneksel masal parodied var. Ancak, Shrek kendini fark mainstream animasyon filmleri şimdiki nesil etkilemiştir. 3d shrek oyunu Özellikle Shrek 2, sonra animasyon film daha pop kültür referansları ve son filmi müzikal numaraları dahil etmeye başladı. Gibi öğeleri Ice Age 2, robotlar ve Chicken Little gibi filmlerde görülebilir. O da, çoğu böyle Happily N’Ever Doogal sonra gibi, neredeyse Shrek kadar başarılı değildi, aynı zamanda sık sık yetişkin odaklı mizah içeren, masallar, veya diğer ilgili hikaye türleri sahte bilgisayar animasyon film, bir dizi ilham igor ve Kırmızı Başlıklı Kız!. [12]
Ev medya [değiştir]

Film 2 Kasım 2001 tarihinde VHS ve DVD yayımlandı. Filmin 3D-dönüştürülmüş versiyonu, birinci, ikinci ve üçüncü devam filmi ile birlikte, 1 Aralık 2010 tarihinde Blu-ray 3D yayımlandı. [13]Oyna   Shrek (şirek) 3d
0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.