Kelime Bulma OyunuBu 3D oyun 15 Nisan 2011 tarihinde eklendi.

Kelime bulma oyunu oyna, 3d kelime bulma oyunları, Kaliteli oyun siteleri, eğitici oyun oynamak istiyorum, zeka geliştiren kelime bulmaca oyunlarını 3d oyna Kolaylığı veya bir kelime deşifresinde zorluk diline bağlıdır. Sözlükler lemmas içine bir dilin sözlüğü (yani, kendi kelime) sınıflandırır. Bu, bu dilin yazarların görüşlerini bir “kelime” neyin bir göstergesi olarak alınabilir.
Semantik tanımı [değiştir]

Leonard Bloomfield, 1926 yılında “Minimal Serbest Formlar” kavramını tanıttı. Kelimelerin kendileri tarafından durabilir konuşmanın en küçük anlamlı birim olarak düşünülmektedir. [1] Bu lexemeler için sesleri (ses birimleri) (anlam birimleri) ilişkilidir. onlar (örneğin, ve) kendileri tarafından hiçbir anlam ifade Ancak, bazı yazılı kelimeler minimal serbest formlar, değildir. [2]

Bazı anlambilimciler sezgisel anlamlı temel kavramları temsil eden sözde anlamsal ilkelleri veya semantik asal, tarifsiz bir deyişle bir teori önerdi. Bu teoriye göre, anlamsal asal Başka bir deyişle ve ilgili kavramsal denotations olan, dairesellik olmadan, anlamı tanımlayan temel olarak hizmet vermektedir. [3]
Özellikleri [değiştir]

teorik sözdizimi Minimalist okulda, kelimelerin şekil ve anlam içeren bir yapıya birleştirilmiştir dil özellikleri “demetleri” olarak yorumlanacak olan (aynı zamanda literatürde Sözcükler denir). Örneğin [4], kelime “ayılar” vardır anlamsal özellikleri (bu, gerçek dünya nesneleri gösterir ayılar), kategori özellikleri (bir isimdir), sayı özellikleri (o ve çoğul fiiller, zamirler ile kabul etmek zorundadır, ve demonstratives kendi etki alanındaki), ses özellikleri (bir telaffuz belirli bir şekilde), vb
Sözcük sınırları [değiştir]

ne bir “kelime” teşkil belirleme görev ve nerede bir kelime biter önceden tespit ederek başka bir kelime başlar-kelime sınırlarını tanımlayan diğer bir deyişle. konuşulan dilin kelime sınırları konulmalıdır yeri belirlemek için çeşitli yolları vardır:

* Potansiyel duraklama: Bir konuşmacı duraklar için izin yavaş yavaş belli bir cümleyi tekrar etmek olduğunu anlattı. eklemek eğiliminde olacaktır konuşmacı kelime sınırlarında duraklar. Ancak, bu yöntem kusursuz değil: hoparlör kolayca, çok heceli sözcük kırılmasına neden olabilir ya da iki ya da daha yakından ilişkili kelimeleri ayırmak için başarısız.
* Bölünmezliği: Bir hoparlör ve yüksek sesle bir cümle söylemek söyledi ve daha sonra fazladan kelime buna eklenen tekrar cümle söylemek söylenir. Böylece, ben ve ailem haline gelebilir on yıldır bu köyde yaşadım ben on kadar yıl boyunca bu küçük kasabada yaşadım. Bu fazladan kelime orijinal cümle kelime sınırları içinde eklenecektir eğiliminde olacaktır. Ancak, bazı dillerde bir kelime içine konur infixes var. Benzer şekilde, bazı ayrılabilir ekleri var; Almanca cümle “Ich bir komme gut zu Hause” nda, fiil ankommen ayrılır.
* Fonetik sınırları: Bazı diller kolay bir kelime sınırı olması gereken yerde spot yapmak telaffuz belirli kuralları vardır. Örneğin, düzenli bir kelimenin son hece vurgulayan bir dilde, bir kelime sınırı her vurguladı hece sonra düşme olasılığı yüksektir. Başka bir örnek (gibi Türk) ünlü uyumu olan bir dil görülebilir: Belli bir kelime paylaşmak içinde [5] ünlüler aynı kalitede, bu yüzden bir kelime sınırı her sesli harf kalite değişimleri ortaya çıkması daha olasıdır. Bununla birlikte, tüm dilleri ve bu uygun fonetik kurallar bile şimdiki zaman zaman istisnalar yapanlara.

Uygulamada, dilbilimciler herhangi bir cümlenin kelime sınırlarını belirlemek için bütün bu yöntemlerin bir karışımı uygulayabilirsiniz. Bu yöntemlerin dikkatli uygulama bile, kelimenin tam anlamı çoğu hala çok zor olduğunu.

* Ortografik sınırları: aşağıya bakınız.

Yazım [değiştir]

bir edebiyat geleneği ile dillerde, imla ve tek bir kelime olarak kabul edilir ne sorusu arasında ilişki yoktur. Sözcük ayırıcıları (genellikle boşluk) alfabetik betiklerini kullanarak dillerin modern yazım yaygındır, ancak bunlar (izole emsal hariç) oldukça modern geliştirme (ayrıca yazılı öyküsü bakın).

İngilizce yazım olarak, bileşik boşluk içerebilir. Örnekler dondurma, hava saldırısı barınak, ve, kalk bu nedenle birden fazla kelime olarak kabul edilmelidir. (Buz, krema, hava vb tartışmasız serbest formlar olarak var, almak durumunda daha az açık.) Aksine, varlıklı ve tek bir kelime olarak yazıldığından ve bu nedenle çoğu amaç için gibi kabul edilecek olsa bile kahverengi ve taş ücretsizdir formlar.

Vietnam yazım, Latin alfabesi kullanılarak her ne kadar, tek heceli biçimbirim, kelimelerde değil delimits. Doğu Asya yazım (CJK karakterleri kullanarak diller) de tam kelimeler yerine hece ayırmak eğilimindedirler. Tersine, sentetik diller genellikle kaynamaya zor onları daha kolay analitik dilde bulunan sözcüklerin geleneksel anlamda için yapım tek kelime içine birçok sözcük biçimbirim birleştirmek, bu özellikle Inuktitut ve Ubıhça gibi polisentetik diller için zor olduğu tüm cümleler tek bir kelime oluşabilir.
Morfoloji [değiştir]
Ana madde: Morfoloji (dilbilim)
Daha fazla bilgi: Çekimi

sentetik dil, tek bir kelime kökü (örneğin, aşk için) (, sevgi dolu, seviyor ve sonra gibi) farklı şekillerde bir dizi olabilir. Ancak bazı amaçlar için bu genellikle oldukça farklı, ama farklı kelimeler için aynı kelimenin formlar kabul edilmez. Bu dillerde, kelime eklerin bir takım inşa edilecek düşünülebilir. Özellikle Hint-Avrupa dilleri olarak, eklerin ve seçkin

* Kök
* Isteğe bağlı ekleri
* Bir desinence.

Böylece, Hint-Avrupa * wr̥dhom oluşan olarak analiz olurdu

1. * WR-, kök sıfır notu * wer-
2. bir kök uzantısı *- dh-(diachronically bir sonek), karmaşık bir kök sonuçlanan * wr̥dh-
3. Tematik eki *- o-
4. kısırlaştırmak cinsiyet yalın hali tekil veya desinence *- m.

Felsefe [değiştir]

Filozofların dil felsefesinin temeli olan, en azından M.Ö. 5. yüzyıldan beri hayranlık dolu sözler nesneler bulduk. Plato kökenleri bakımından kelimeleri analiz ve kelime zamanla büyük bir değişiklik olsa da, ses ve anlam arasında bir bağlantı olduğunu sonuçlandırılması, onları oluşturan sesler. John Locke onlar ama sonra orada olurdu, özellikle ifade sesler ve bazı fikirler arasında olduğu herhangi bir doğal connexion değil “seçilmiş olmasına rağmen, kelimelerin kullanım” fikir mantıklı işaretleri olmaktır “diye yazmıştı bütün erkekler arasında bir dil ama böyle bir kelime keyfi olarak böyle bir fikrin işareti yaptı sayede gönüllü tarh, bir kelimenin anlamını dil kullanılması ile olur “[6] Wittgenstein’ın anlam temsili olarak bir kelime geçilmiştir düşündüm.”. [7]
Sınıflar [değiştir]
Ana madde: Sözcüksel kategori

Kelimelerini çeşitli gruplar halinde bir dildir sözlüğü sınıflandırır. Temel ikili bölümü hemen hemen her dilde mümkün olduğuna isimler vs fiilleri.

isim, fiil, sıfat, zamir, edat, zarf, bağlaç ve ünlem: Bu sınıfa sınıflandırma sekiz seçkin Dionysius Thrax, geleneği bulunuyor.

Hint gramer geleneğinde, Panini alınan desinences kümesi dayalı bir nominal (Nama, sup) ve (ākhyāta, kalay) sözlü sınıfa benzer bir temel sınıflandırma tanıttıOyna   Kelime Bulma

3D Oyun Karması


0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.