Kayu Kaleci OyunuBu 3D oyun 8 Temmuz 2011 tarihinde eklendi.

AYU KALECİ 3D OYNA ,kayu kaleci oyunu oyna, cayu oyunu oyna, kaleci top yakalama oyunu oynamak istiyorum, kayunun eğitici oyunları,

Bu makale, birçok takım sporlarında kullanılan genel konumu hakkında. Buz hokeyi pozisyon belirli bilgi için, kaleci bakın. Yakın silah sistemi, Kaleci CIWS bakın.
Hedefe bir atış kaydetmek için bir futbol kaleci dalış

Gol, bir kaleci (bazı spor olarak adlandırılan kaleci, netminder, kaleci ya da kaleci) dahil birçok takım sporları doğrudan hedefe atış yakalama gol rakip takımın önlenmesi ile görevli atanmış bir oyuncu. Bu pozisyonlar, dernek futbol, ​​Gal futbolu, uluslararası kurallara futbol, ​​hentbol, ​​saha hokeyi, buz hokeyi, netbol, ​​su topu, dedikodusunu yapmak, lacrosse, Kayakla atlama ve diğer spor fırlatan var.
Içindekiler
[Hide]

1 Genel Bakış
2 Örnekler
2.1 Derneği futbol
2.2 Çim hokeyi
2.3 Gal futbol
Hurling 2.4
2.5 Bandy
2.6 Buz Hokeyi
2.7 Uluslararası kuralları futbol
2.8 Alan ve lacrosse kutusu
2.9 Netball
2.10 Su topu
3 Kaleciler sikke ve posta pulları
4 Referanslar
5 Dış bağlantılar

[Değiştir] Genel Bakış

Genellikle özel kurallar, diğer oyuncular için geçerli değildir kaleci geçerlidir. Bu kurallar genellikle tehlikeli ve hatta şiddet eylemleri için açık bir hedef, kaleci korumak için hayata geçirilir. Belirli spor, buz hokeyi ve lacrosse olarak, kaleciler oyun nesne (örneğin bir disk) etkisi vücutlarını korumak için ağır pedleri ve yüz maskesi gibi özel ekipman giymek zorundadırlar.

Kaleciler bazı spor, diğer oyuncular gibi aynı 3d kaleci oyunu haklara sahip olabilir, örneğin, futbol, ​​kaleci topa başka bir oyuncu olarak sadece tekme izin verilir, ama aynı zamanda işleyebilir. Diğer spor kaleciler aldıkları ya da olabilir alanında alanında izin verilen eylemler sınırlı olabilir; NHL, örneğin, kaleciler net arkasında sınırlı alanlarda disk oynatmak veya disk olmayabilir kırmızı çizgi boyunca.
Örnekler [değiştir]
[Değiştir] Derneği futbol
Ana madde: Kaleci (dernek futbol)
Gençlik futbol kaleci

Dernek futbol, ​​her takımın kalecisi, takımının hedefi savunur ve oyun içinde özel ayrıcalıklar vardır. Kaleci ana iş hedefi haline topu herhangi bir penetrasyon durdurmak için.

Kaleci, top oynamak, onun elleri ve kolları kullanabilirsiniz tarafında sadece bir oyuncu, ancak ceza sahası içinde. Kaleciler hakem mayo renk ve her iki takımın normal kayu kaeci oyununu oyna bir mayo renk ayrı bir farklı renk mayo giymek zorundadırlar hakem, bu yüzden onları kolayca tanıyabilirsiniz. Orada başka hiçbir özel gereksinimleri, ancak kaleciler genellikle yastıklı giyim gibi ek bir koruyucu giysiler giymek için izin verilir. En kaleciler de ellerini (bazen “Mickey Mouse eldiven” olarak anılacaktır) topu kavrama korumak ve geliştirmek için eldiven giyin ve sahada her oyuncu gibi, onlar Shin korumaları giymek zorundadırlar.

Kaleci topu yakalamak için izin verilir, ve aynı zamanda hedefe uzak topu yumruk ya da saptırmak için. Kaleci o topu bir saldırganın, bir başlık deneyebilirsiniz önce kollarını yükseltmek ve oyun gibi, genellikle hava topu yüksek önemli bir avantaj vardır. Kaleci topu alır, onu tekme atmak, ya da zemin üzerine yerleştirin ve onun ayakları ile onu çalmak için izin verilir. Topu aldıktan sonra, altı saniye içinde elleri serbest olmalıdır; Ancak kaleci açıkça atık girişiminde olduğu gibi, hakemler genellikle sürece kendi takdirine kullanın. Kaleci topa sahip kurar sonra, karşı takımın oyuncularını, top oynamak için girişimi izin verilmez ve bir tekme girişimi kaleci oda vermek zorundadır.

Bir anahtar kural, onu kasıtlı olarak (kaleci hala ayağa top oynamasına izin) takım arkadaşları tarafından kendisine atıldıkları zaman kaleci elleriyle topa dokunmak için izin verilmez. Bu Oyun Kanunlar ve diğer ekip dolaylı bir tekme ihlali sonuçları 12 Hukuk “geri pas” kuralı olarak bilinir. Hakem, bu çağrıyı yaparken bazı takdirine, örneğin, sadece bir takım arkadaşı tarafından bükülmesi bir top yine kaleci tarafından yakalandı olabilir. Ayrıca, bu kural sadece aslında tekmeledi bir top geçerlidir. Ceza olmaksızın, başkanlık ya da aksi başladı değildir bir top kaleci tarafından yakalandı olabilir. 1990′ların başından beri uluslararası futbol ve en profesyonel ve amatör liglerde geri pas kuralı takip edilmektedir, ama genç oyuncular için ligler kuralı uygulamak seçebilirsiniz.

Savunurken, kaleci genellikle alanın tamamını görebilirsiniz takımın tek oyuncu olduğu için genellikle gibi bir serbest vuruş ya da bir köşe vuruşu, takım düzenleyicisi olarak hareket.
[Değiştir] Çim hokeyi

Alan hokey, kaleci, genellikle kask, yüz ve boyun korumaları, göğüs ve bacak dolgusu, eldiven, alt bacak korumaları (pedleri olarak bilinen) ve galoş (likid olarak da bilinir) de dahil olmak üzere geniş bir koruyucu ekipman takıyor. O da bir sopa ile donatılmıştır; ya goalies için tasarlanmış bir veya birden normal oynamak için kullanılır. 2007, ekiplerin 11 saha oyuncusu ile oynamak için seçilenin, ve hiç kimse bir kaleci ayrıcalıklara sahip olabilir. Bir kaleci ise, onlar iki kategoriye ayrılır: tam donanımlı bir kaleci, rakip takımın kalecisi karşı bir penaltı vuruşu almaya aday olmadıkça, bir kask takmak farklı renkte bir gömlek giymek ve en az ayak ve legguards (kol gerekir ve üst vücut koruma isteğe bağlı) ya da sadece bir kask takmak için tercih edebilir. Play (örneğin onun üstüne yalan) engellemeyin, ancak kaleci topu saptırmak için, vücudun herhangi bir bölümünü kullanmak için izin verilir ve onlar sadece (ya da “D” hedef daire içinde bunu yapabilirsiniz ), ve kask giyen kaleciler penaltı vuruşları alan kaleciler hariç, kendi takımının 23 m uzunluğunda bir hat geçmek için izin verilmez. Ancak sadece bir kask takmak için seçilmiş olan bir kaleci çıkarmak için izin ve oyun alanında sol değil, onlar bile, sahanın herhangi bir oyunda yer almak ve onların kaleci ayrıcalıklarını korumak onlar bir kayıt yapmadan önce kask değiştirme zamanı yoktur. Bu bir ceza vuruş veya penaltı köşe savunan bir kask takmak zorunludur. [1] [2]
[Değiştir] Gal futbol

Gaelic futbol, ​​kaleci ana görevi takımın kalesine doğrudan savunarak kendi tarafına karşı atılan bir gol önlemektir. Bir hedef topun kale çizgisini geçtiğinde oluşur; Saldıran takım 3 puan verilir. Kaleci topu yere kolu ve sadece küçük bir dikdörtgen içinde tek oyuncu.
Hurling [değiştir]

Fırlatan, kaleci ana görevi takımın kalesine doğrudan savunarak kendi tarafına karşı atılan bir gol önlemek için. O da bir puan veya geniş topu sonra “puckouts” alır. Bir hedef topun kale çizgisini geçtiğinde oluşur; Saldıran takım 3 puan verilir. Yine de farklı bir renk mayo giyer rağmen kaleci, kendisine ait özel kuralları vardır. En kaleciler daha geniş bir bas (düz yüz) ile özel bir hurley kullanın.
[Değiştir] Bandy
Kaydetmek çalışırken bir eğri kaleci

Dedikodusunu yapmak, kaleci, takımının hedefi savunur ve oyun içinde özel ayrıcalıklar vardır. Kaleci ana iş hedefi haline topu herhangi bir penetrasyon durdurmak için. O, onu serbest bırakmak için önce altı saniye için topu tutmak için izin verilir. Bir defans oyuncusu bırakın veya hücum halinde doğrudan mandren olabilir.

Top kale çizgisini geçerse, farklı eylemler tarafından takip edilir:

Topu topu son defans dokundu ise goalposts arasında giderse, reaksiyon kendi kalesine.
Goalposts dışında geçerse, reaksiyon bir köşe vuruşu.
Son bir saldırganın sopa ile dokundu ve mesajların arasında geçerse, reaksiyon bir gol, ya da
izin verilmeyen bir amaç (ofsayt veya atak yapan takımın bir ihlali).
Kaleci topu bir saldırganın goalposts dış kale çizgisi üzerinden geçerse, hedefin iki tarafında asılı bir kafes yeni bir topu almak ve hakemler hiçbir sinyali ile yeni oyun topu koymak olabilir.

(Yalnızca ceza alanı içinde olsa da), top oynamak için ellerini kullanabilir kaleci tek oyuncu. Kaleci hakem için karışıklığı önlemek için her iki takımın jarse renginden farklı bir renk ile bir forma giymek zorundadırlar. Kaleciler topu, büyük shinpads yastıklı bir kazak ve bir kask bir yüz maskesi ile alıcı yardımcı olmak için yastıklı eldiven giyiniz.

O takımda sadece bir oyuncu, onun paten yardımıyla bir takım arkadaşı topa geçebilir. Ekibi bir yedek kaleci olabilir, ve iki hakem bildirmek için gerek kalmadan, oyun sırasında herhangi bir zamanda geçiş yapabilirsiniz. Dedikodusunu yapmak hiçbir zaman aşımı, ancak kaleci HUST zaman bir istisna, bazen belirli bir yedek kaleci zorunda değilsiniz, özellikle de yapılır.

Savunurken, kaleci genellikle alanın tamamını görebilirsiniz takımın tek oyuncu olduğu için çoğu zaman, özellikle kendilerine karşı serbest vuruş için, ekibin bir organizatör olarak hareket.
[Değiştir] Buz Hokeyi
Ana madde: kaleci

Buz hokeyi kaleci böylece rakip takımın gol ekibi net girmesini engelleyen pakı durdurarak çekim ekibinin hedefi net savunur. Kaleci genellikle hedef kırışık (genellikle sadece kırışıklık veya net olarak anılacaktır) olarak adlandırılan alanda net önünde veya yakınındaki oynar. Çekim gücü nedeniyle, kaleci doğrudan etkisi vücudu korumak için tasarlanmış özel ekipman giyer. Sadece bir kaleci, herhangi bir anda her takım için buz üzerinde izin verilir.
[Değiştir] Uluslararası kurallar futbol

Uluslararası kurallar futbol, ​​Avustralya kuralları futbol (kaleci sahip olmadığı) ve üç boyutlu oyunlar Gaelic futbol arasında bir melez oyun, kaleci ana görevi, atılan bir gol önlemek için. Bir hedef topu saldıran bir oyuncunun herhangi bir bölümü kapalı geliyor ve amaç geçerek oluşur; saldıran ekibi, 6 puan verilir.
[Değiştir] Alan ve lacrosse kutusu
Ana madde: kaleci (alan lacrosse)

Lacrosse erkek saha, kaleci, 72 santim uzunluğunda ve bir kaleci Crosse başkanı 40 inç, 12 inç genişliğinde kadar ölçebilir bir sopa izin verilir. Bu çekim engelleme yardımcı olmak için saha oyuncuları ‘başlıklarına göre önemli ölçüde daha büyüktür. Bir kaleci bir kayıt yapar ve onun Crosse (sopa) içinde topu kontrol vardır, o sadece dört saniye (uzunluğu oyun düzeyine bağlı olabilir) koruyucu kırışıklık içinde topu elinde kalabilir. Dört saniye kadar önce, kaleci topu ya da geçmesi ya da kırışıklık ayrılmak gerekir. Ayrıldıktan sonra, o topun sahibi ile kırışıklık yeniden girin olmayabilir.

Kırışıklık (dokuz metre yarıçap içinde) içinde olsa da, hücum oyuncuları kaleci ya da sopa ile temas olmayabilir. Bunu yapmak “kaleci müdahale” ilan edilir ve ücretsiz bir açık yarı saha çizgisine tarafından cezalandırılır. (Kaleci kırışık içinde olmakla birlikte bir geçiş ile ilgili NCAA / MLL kuralları ve uluslararası kurallar arasında bir önemli fark var.: NCAA / MLL kuralları altında, bir kaleci Kullanıcı sopa ile irtibata eylemi ise geçen-hatta topu serbest-konumundadır sonra yasaktır ve girişim olarak kabul edilir. bulundurma biter zaman uluslararası kurallara göre, koruma sona erer. nedenle, topu yayınlandı. sonra bir kaleci Kullanıcı sopa ile yasal olan iletişim.) Ayrıca, bir kaleci, eliyle topa temas yapmak için izin. onu kontrol etmek veya onu almak için izin olmamasına rağmen.

Onun Crosse topu kadın lacrosse, kaleci bir kez tasarrufu sağlar ve kontrol, o kırışık on saniye içinde topu elinde kalır. Girişim kural erkek lacrosse için benzer; erkek oyunu aksine, bir kadın kaleci kontrol ya da elindeki topu almak için izin verilir.

Hem erkek hem de kadın lacrosse, kaleciler bir kask ve 4-nokta chinstrap, bir boğaz koruyucusu, eldiven, göğüs koruyucu giymek zorundadırlar. Koruyucu bir fincan kullanın, bilinen nedenlerle, erkek oyunu, kadınların 2007 yılı itibariyle uyluk pedleri ve shinguards kaleciler için de gereklidir ediliyor. Izin olmasına rağmen, birkaç kaleciler, dirsek ve omuz pedleri, uyluk pedleri ve Shin korumaları ve uzun ter pantolon dahil olmak üzere, isteğe bağlı koruyucu ekipman, giyim seçerler.
Kutu ahşap sopa Lakros kaleci.

Lakros Kutusu, kaleci ağları aynı yükseklikte ancak dört Lakros Ulusal Lacrosse Ligi ve Major Series dışında, genellikle, dört metre yüksekliğinde ve dört metre genişliğinde bir ağı ile bir alan lacrosse kaleci ve oyunlar daha ağır zırhlı genişliğinde ve bir buçuk metre. Kırışık kuralları için cezalar farklı ihlallerini zaman saati sıfırlama sahip bir değişiklik, ya da kural ihlali bağlı olarak olası bir iki dakika cezası dışında, nispeten aynı. Kutu lacrosse goaltenders masif üst vücut dişli, “ütüler”, ve buz hokeyi tarzı kask olarak bilinen büyük Shin korumaları için bilinmektedir. Ayrıca, profesyonel seviyesinin altında, kutu lacrosse goaltenders genellikle geleneksel ahşap sopa kullanarak görülür.

Kutusu lacrosse kaleci, oyun yüzeyinde herhangi bir alanda oynamak için izin verilir ve herhangi bir bölge ile sınırlı değildir. Bu bir kutu lacrosse kaleci çalıştırmak ve yavaş bir ıslık hücum bölgesi oyuna katılmak görmek için nadir değildir. Lacrosse kutusunda Goaltenders PowerPlay veya yavaş düdük durumlarda, genellikle kendi takımı için gol bilinmektedir. Ayrıca, eşsiz lacrosse kutusunda ofsayt kuralları eksikliği nedeniyle, bir kaleci, genellikle masum savunucuları ayrılıkçı çalışırken takım arkadaşları uzun geçerken, birden fazla asist ile oyun sayfaya puanlama ekibi kurşun görmek için duyulmamış değildir. Kutu lacrosse goaltenders da gerektiğinde (çapraz kontrol lacrosse kutusu yasal), agresif sopa dama ve vahşi çapraz dama topun etrafında olmaya teşvik edilmektedir. Bir kaleci topa sahip olan kırışıklık bırakırsa, rakipler sürece zarar için hiçbir girişimde bulunmadığından, kaleci çapraz kontrol etmek için izin verilir.
[Değiştir] Netball

Netball kaleci iki oyuncu, kendi savunma çekim üçüncü içinde kalmasına izin ve mahkeme savunma üçüncü sınırlı biridir.
[Değiştir] Su topu
Kaleci bir çekim engellemek için eggbeatering.

Su topu Kaleciler özel bir ayrıcalık verilen dört metrelik alanı içinde:

Iki eli ile topa dokunmak için yeteneği.

Ancak, saha oyuncuları var olmadığı bir sınırlama var: yarı mesafe hattı çapraz olmayabilir.

2006 yılında kuralı değiştirin:

Dört ve yedi metre hatları beş metrelik hattı birleştirilmiştir. Bir kaleci şimdi gözden geçirilmiş kurallar çerçevesinde:

5 m uzunluğunda bir hat kadar iki elinizi birden kullanın
5 m uzunluğunda bir hat alan kuralları (tek elle) göre ötesine gidin ve yarım satırı geçemez.

Yeni kap kuralları:

Bir kaleci kap koyu kırmızı / ev ve beyaz / kırmızı uzakta için alternatif dörtte olmalıdır
Kaleci sayısı 1, 13 veya 15 olmalı
Kadınlar için: resmi kapağı kapalı ise bir kaleci saha oyuncuları ayırt etmek zor olduğu gibi, kaleci kapağın altında kırmızı bir yüzmenin kapağı takılmalıdır, bir takım karanlık yüzmeye kap artık kabul edilebilir.

Bu revizyonlar NFHS 2006-2007 yüzme / dalış ve su topu rulebook göre. USWP ve NCAA kuralları biraz farklı olabilir.
[Değiştir] sikke ve posta pulları Kaleciler
Futbol Coin 100 Years

Kaleciler koleksiyon 12 Mayıs 2004 tarihinde basıldı Avusturya 5 euro futbol madalyonun 100 yıl gibi bazı sikke ve madalya kullanılmaktadır. Madalyonun arka planda gösterilen bir futbolcu topu kalenin içine kaleci (hala havada) geçen başarılı bir çekim, gösteriyor.
[Değiştir]

^ Hokeyi Kuralları Kurulu (2007) (pdf). 2007-2008 Hokeyi Kuralları. Uluslararası Hokey Federasyonu (FIH). Kaleci, her paragraf, sayfa 24:: Kurallar Kural 10, oyun Davranış Kural 4 Oyuncuların giysi ve ekipman, 4,3-4,4, sayfa 15 paragraf. 2009-01-14 alındı.
^ FIH Gözlemciliği Komitesi (Ocak 2008). “2008 FIH Açık hakemlere Brifing” (pdf). FIH web sitesi. FIH. s. 11-13. 2007-12-02 orijinal Arşivlenmiş. 2008-01-14 alındı.Oyna   Kayu Kaleci

3D Oyun Karması


0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.