Kayu 3d Elma Toplama OyunuBu 3D oyun 26 Haziran 2011 tarihinde eklendi.

kayu elma toplama oyunu oyna, 3d cayu oyunu oyna,Elma (Malus domestica), gülgiller (Rosaceae) aile ve meyve türünün kültür.

Eski Türk adı, meyve rengi, “al” (kırmızı) geldiği bilinmektedir olan “alma”. Apple’ın Kuzey Anadolu, Güney Kafkasya 1′de ilk bölge Rusya ve Orta Asya (Doğu Kazakistan) güneyinde, sanılmaktadır.2 Tipi, Orta Asya yaklaşık ortaya çıkmış ve tüm dünyaya yayıldı. Çok yüksek besin değerine sahip bir meyve vardır. Tarih boyunca, kültürel çalışmalar elma 1000 çeşitleri ürettiği tahmin edilmektedir.
Konu başlıkları
[Gizle]

1 Morfolojik özellikleri
2 Ekolojik özellikleri
3 elma çeşitleri
4 Üretim
5 Meyve verme yaşı
Elma üretiminde 6 Farklı ülkeler ve ticaret
7 Dünya üretim liderleri
7.1 Türkiye
8 Sağlık Faydaları
9 Kullanımı
10 Dış bağlantılar

Morfolojik özellikleri [değiştir]

En yakın akrabaları eriğidir armut ve Malta. 5-12 m genişliğinde taç, yaprak döken küçük bir ağaç kadar. Basit bir oval, sivri ve kenarları dişli, hafif tüylü alt tarafı şeklinde, şaşırtıcı karşılıklı bırakır. 5-12 cm uzunluğunda, 3-6 cm genişliğinde, yaprak sapı 2-5 cm.

Yaprak ve çiçekler ile sağlar. Çiçekler genellikle ilk ne zaman beyaz bir ışık pembe. Çapı 5 taç yapraklarında 2.5 ile 3.5 cm. Meyve çapı genellikle 5-8 cm, sonbaharda olgunlaşır.
Ekolojik özellikleri [değiştir]

-35 ° C soğuk dayanıklı. Kurak ve ısı gibi değil. Toprak killi, tınlı-kumlu, en az 1 m derinlikte olmalıdır. Yer altı suları 1 metre daha yakın olmamalıdır. Taşlar ve kireçli toprak gibi değil.
Elma çeşitleri [değiştir]
Elma farklı çeşitleri

Amasya elma: Misket elması mutlaka mevsimiyse “Amasya Diamond” olarak gösterilen varsa, Türkiye’nin neresinde olursanız olun. Kış aylarında, yenilebilir bir tür. Meyve biraz genişçedir yan kolu, orta boyutudur. Uzun ve kahverengi Stem. Kırmızı ışığı yeşil ince kabuk yapışkan,. , Tatlı sulu, kokulu ve gevrek etli bir parçası. Kahverengi tohumlar parlak ve doludur. Ortalama ağırlığı 90 gramdır.Amasya adı Kireç, Amasya altında entegre, coğrafi özellik yapıdır. Amasya vadisinde, mermer ortammış tam yetişmek isteyen olduğunu söyledi. Apple esinti boğaz farklı bir tat verir. Burada koku gizlidir.

Meyve diğer yıl üretmek değilse Amasya’nın en önemli özelliği bir yıl Misket’inin. Bir yüzü kırmızı bir renk diğer tarafa yeşilimsi sarıdır. Kokulu, ince derili. Sert ve dayanıklı. Uygun uzun süre saklanmasını. Amasya elma iki türü vardır. Misket denilen bir daha küçük ve tatlı elma. Daha kaba ve ham elmas, aşılı bir denir. Amasya elma meyveye yatar ve 8-10 yıl önce ürün geç değildir.

Demir elmas: Kış çeşididir. Meyvesi yuvarlak konik, oldukça büyük. Kabuğu ince, koyu kırmızı çizgili ve yeşil ara sıra noktalar. Kokusuz ve mayhoştur Flesh. Tohum, küçük tombul ve uzundur. Ortalama ağırlığı 125 gram.

Lezzetli elma starking: Kış çeşididir. Meyve sarı kırmızı dilimlenmiş büyük, yuvarlak konik, seyrek noktalı ve parlaktır. Meyve eti sarımsı, yumuşak, tatlı, sulu ve aromatik. Ortalama ağırlığı 208 gram.

Altın lezzetli elma: Kış çeşididir. Meyve yuvarlak konik, büyük ortamıdır. Kök çok uzun. Bark, sarı-yeşil soluk çok paslı ve seyrek beneklidir. Meyve eti sert, hafif mayhoş çok sulu ve kokulu. Ortalama ağırlığı 136 gram.

Jonathan elma: İri, silindirik ya da konik oluşturur. Düzgün ve kırmızı Bark. Açık sarı eti tatlı ve sulu.

Hüryemez elmas: Kış çeşididir. Meyve biraz düz, çok büyük. Uzun ve kalın sapı. Kabuğu sarı-yeşil, nadiren kahverengi lekeler. Meyve eti çok sulu ve çok mayhoştur. Kısa dolu fasulye. Ortalama ağırlığı 300 gram.

Yer elması: patates yumruları ve sebze türüdür benzer parlak sarı çiçekler. Elma bilinen türleri denilen rağmen elma ilgisi yoktur. Vitamin A ve C Kalsiyum, demir ve fosfor mineralleri açısından zengindir.

Üretim [değiştir]

Dışkı kültürü, elma çeşitleri üretilir.Ancak aşı bazı çeşitleri ile üretilebilir. Ünlü elmas Amasya kullanılır.En üretilir.Amasya gibi çok tohumdan yetişen yabani elma hedefi.
Meyve [değiştir] Yaşa

Meyve verme anaç yaşı türüne bağlıdır. Bazı anaçlar (M9), meyve ilk ekilen yıl verir. Bazı anaçlarsa (M106), üçüncü yaşında meyve vermeye başlar. Normal bir anaç en son üretilen elma anaç çekirdek verim. Bu 5 ve 6 yaş arasında meyve anaç vermeye başlar.
Farklı ülkelerin Apple üretim ve ticaret [Değiştir]
Elma ağacının dallarından elma
Dünya üretim liderleri [değiştir]
En Apple Üreten Ülkeler – 11 Haziran 2001
Ülke Üretim (MT) Dipnot
Çin Vlag van 27507000 F Halk Cumhuriyeti
Amerika 4.237.730 Birleşik Devletleri Birleşik Devletleri Bayrağı
İran 2660000 F Bayrağı
Türk Bayrağı Türkiye 2266437
Rusya Rusya 2.211.000 Bayrağı F
İtalya 2.072.500 Bayrağı
Hindistan Hindistan 2001400 Bayrağı
Fransa Bayrağı Fransa 1800000 F
Şili Şili 1390000 F Bayrağı
Arjantin Arjantin 1300000 Bayrağı F
Dünya 64255520 A
Sembol yok = resmi rakam F = FAO tahmin, A = 3d kayu elma toplama Toplam (resmi, yarı resmi veya tahminleri içerebilir);

Kaynak: FAO
Türkiye [Değiştir]

Iyi Türkiye’de elma meyve türlerinin biri. Üretim çok iyi dönüm başına meyve 1500-2000 kg huzurunda düzenlenmiş bakım gereksinimlerini durumlarda yanı sıra, elde edilebilir, bu miktar 3000 kg’a kadar artar. Bazı ülkelerde bu miktar üç ton üzerindedir. Türkiye’de elma tüketimi başına 20 kg civarındadır, daha fazla elma tüketmek dünyada ülke biridir.

Türkiye’de organik tarım düşüncesinin yaygınlığı, birlikte yerel ticari türlerin üretimi için elma olarak bilinen birçok yerde artış ile başlatılmıştır.
Sağlık faydaları [değiştir]

Bu prostat ve akciğer kanseri gibi elma, birçok meyve, bir arastirma, kanser oyun3d.net riskini azaltmak C vitamini ve değerli antioksidanların yüksek miktarda eşdeğerdir ve DNA hasarını içeren risk göstermiştir.Diğer elma fenolik bileşikler, azaltır. Bunun dışında, kalın bağırsak faaliyetlerinin yanı sıra, lif içeriği, kalp hastalığı, kilo kaybı açısından zengin olan yardımcı ve kolesterolün kontrolünde etkilidir. Bu Parkinsonizm ve elma Alzheimer hastalıkları gibi kimyasal içeriğinin bazıları beyni korumak için. Taze elma antioksidan bazı nörotoksiditeden oksidatif stres beyin hücrelerini korur çünkü. Kabuklu daha yararlı yemiş.
Apple ve kesit.
[Değiştir] kullanın

Vitamin elma bol en popüler meyvelerinden biridir çünkü. Vitaminlerin çok büyük miktarda vardır. B vitaminleri nadirdir.

Elma ve solunum yolu hastalıkları ve diş çürüğü yemek Ruhsal bozukluklar az% 30 olduğunu bildirdi Nisbetiye tıbbi kaynaklar azalmıştır. Invert şeker elma 83-85% su, 0,40 protein, 8,35, 1,60 sakkaroz, 0,07 tanen, 0,41 ham lif 1,32 kül, ayrıca manganez, bakır, flor, magnezyum, kalsiyum, potasyum gibi çok az miktarda. 3d cayu elma oyunu oyna 59 kalori ve malzeme 100 gram vardır.Oyna   Kayu 3d Elma Toplama
0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.