Kamyon Sürme OyunuBu 3D oyun 5 Haziran 2011 tarihinde eklendi.

kamyon sürme oyunu oyna, 3 boyutlu kamyon sürme oyunu oynamak istiyorum kabul edilen anlamda bir kamyon genellikle yük veya ücret tespit tasarım taşımak için bir destek şasi, genellikle bir kurşun çerçeve, uygun bir sürücü, sürücü kabini (cab) ve bir oluşur. onlar yükler taşımaya uygun olup olmadığını, orta hafif ve ağır kamyon kilolarına göre sınıflandırılabilir bu ağır vasıtalar, ek olarak, akreditasyon kuruluşları, kamyon gibi araç şasi araçlar üzerine kurulmuş bir dizi sınıflandırılır. lisans ve kullanım ya bir araba (örneğin minibüs gibi) ya da kamyon uygulamak (minibüs gibi) bağlı olarak bazı karavanlar ve station wagon, hatta aynı araba modeli olarak. Diğer küçük kamyonlar kamyonet, yüksek top kamyonet ve küçük pikap bulunmaktadır. Dahili: Kamyon römork veya yarı römork oldukları gibi (Traktör araç Avusturya) çekerek ek olarak (isteğe bağlı olarak eklemli), ve kendini yük olacak şekilde tasarlanmıştır. Yarı römork, kendilerini evlendik bir treyler (sözde yarı römorklar) ile eşya taşımacılığı belirli yapıya malların taşınması eksikliği yana ve traktör ile kombine bir formudur. belirlenen konvansiyonel çekici römork ile traktör ayırt edilmelidir. Sonuncusu (showmen’s araçlar ve ağır vasıtalar hariç) 1960, daha büyük bir önem, fakat bugün hemen hemen her şey ile ilgili eşya taşımacılığı içinde kadar vardı.

Aracın arka örneğin, motor altında veya kabin arkasında (kabinine (kabin içinde kısmen içine Motor taşındı) motor göreli konumunu tasarımları uzun kaput (sürücü kabininden motor), kısa kaput ve kabin göre değişir (arka motor), ya da zemin (yer altı tipi)) altında.
Ağırlık ve ölçü – Yasal sınıflandırma [Düzenle]

Kamyonlar maksimum kütle (ZGM) ve toplam ağırlık (GVW) ve dingil sayısı ve bunların amacına göre bölünmüş genellikle. Avrupa’da tek tek devletlerin motorlu araç yasalara bağlı bulunmaktadır:

Küçük kamyonlar kadar 3,5 ton (ton) GVW için
kadar 7,5 Kamyonet t
12 Orta ağırlık kamyonlar t
Ağır kamyonlar (kısaltması: SKW) 40 t römork veya römork olarak İsveç ve Almanya Danimarka 60 ton, Avusturya’da (dingil başına 11,5 ton ton yük ile 44 ton kombine taşımacılık, aşılmamalıdır) yalnız kamyon 32 ton, bir römork ile 40 ton ve İsviçre’de 1 yana Ocak 2005 40 t ve Hollanda 50 için t. daha büyük birimler, sözde kombiler € Denemeler – çoğu kez yanlış gigaliners denilen medyada, ama bu beden üreticisi sadece model adı – Farklı Avrupa ülkelerinde çalıştırmak için. bir VW Golf iyi amaç malların taşımacılığı olan bir kamyon, olarak kabul edilebilir bile. Ama o da karşılık gelen bir yeniden yapılanma (vb sürücü koltuğu hariç, tüm koltuklar kaldırılması) gerektirir.
Ayrıca bakınız Madde: Kamyon / Ağırlık ve Ölçüleri

C & C +: 750kg GVW üzerinden römork ile (3.5 t altında), C1 (7,5 t) veya C (B sınıfı sürücü Avrupa’da GVW bağlı olarak gerekli olabilir bir kamyon, sürücü için E).

Yasal, kamyon birçok farklı sınıflandırmalar size kilo ve tipi ve kullanım dışında bulunan ve motorlu araç sigortası, trafik kurallarının, ücretli, yol vergisi ve diğer vergiler ile ilgili farklı etkileri vardır da vardır. Örneğin, birçok devlet, pazar günleri ve resmi tatillerde bir yasak.

Genel olarak, inşaat nakliye veya dağıtım kamyonları ayrım uygulama amacına alan (genellikle küçük araçlarda küçük kabinler, ve genellikle yatarken uyku olmadan) bir el ve diğer ağır uzun mesafe taşıma araçlarında göre. Burada, her iki sınıflarının etkin kullanımı, diğer uygulama da resmi ayrım değil ilgili mümkündür. Ancak, AB’nin şimdi sürücü araba da ancak otelde geçirmek için izin verilmez ki uzun mesafeli yolculuklar için izin verdi onun dinlenme süresi, bazı kabin boyutları ve konfigürasyonu mümkündür eğer. dinlenmek için sığınak olmadan ticari taşıma kabinleri, Yönetmelik sağlar otelin çim bağlantısı olmadan artık uzun mesafe çalışması içindir. Aynı düzenleme de mevcut sözde “top-uyuyan” (çatı kabinler) sonra sürüş sırasında kullanmak ve “ses araçlar” 1991 1977 arasında inşa yasaklanmış anlamına geliyordu. normal, kısa mesafe taksi üzerinde bir bina oyuk olarak uyku kabin aynı toplam araç uzunluğu, daha uzun bir yük uzunluğu sağlamak için kullanılmıştır. 1991 From gerçek taşıma ve büyük uzun mesafe taksiler eşit kabin hemen bütün kamyon uzunluğu ya da yükleme alanı taahhüt edilmiştir.

Bu arada, onlar için tipik bir iki akslı traktör ve üç dingilli yarı-treyler (römork) ile uzun mesafe olarak adlandırılan Avrupa-römorklar içinde kayıt rakamları da tarihin klasik öğelerine sahip. Sözde “euro-truck”, büyüklüğü, ekipman ve belirlenen AB ve operasyonun ağırlığı her AB üyesi ülke içinde değil, aynı zamanda AB devlet izni ile ilgili herhangi birinde, EEA, aslında araçların birlikte dışarı izin olursa olsun olduğunu. Euro / AB kamyon (kamyon) 4.0 m yüksekliğinde ve soğutma aynalar (bozulmadan 2.55 m, bir traktör sürece, 16,50 m 18,75 m belden olmalıdır trenler 2,60 için m). AB Bu kamyon onayı gereksinimleri ulusal mevzuata aktarılması gerekmektedir. EEA ve EEA ve AB Üye Devleti için AB üyesi devletlerin farklı ama vardır geçerli istisnalar kalıcı vardır. Böylece, diğer boyutlar değiştirmeden İsveç’te ifade tren kadar 26,50 m uzunluğunda ve 60 ton brüt araç ağırlığı sağlar. Almanya’da Mobil vinçler, bununla birlikte, en fazla 3 metre genişlikte diğer boyutları değiştirmeden.

İsviçre, 28 t kamyon toplam ağırlığı ilişkili EEA anlaşma ile AB değil 4 m ve 2,55 aynalar olmadan genişliği kendi yükseklik ve sınırlı idi yılında m. 1 kadar Ocak 2005, genelde kamyon İsviçre 40 ton ile kullanılır. AB, 18,75 metre nasıl Fragmanlar kadar 16,5 m ve trenlerde üyelerine AB gibi, İsviçre’de olabilir. Ancak, tali yol üzerindeki kamyonlar uzunluğu genellikle 12 m’den sınırlıdır. ağır araçlar sınır ötesi trafiği ise, daha önce bulundu.
kamyon binanın Beginnings [değiştir]

1 On Ekim 1896 Gottlieb Daimler Stuttgart yakınlarındaki Cannstatt yılında Daimler-Motoren-Gesellschaft kurucusu inşa, “Phoenix.” Adlı ilk motorlu kamyon
1896 Daimler kamyonlar
1900 yılında Hızlı kamyonlar
1912 Benz kamyonlar

Bu 1,5 ton, 1,06 litre ile 2 silindirli dört zamanlı motor ve 16 mil hıza izin 4 PS bir çıkış bir yük vardı. Kamyon ve 4600 altın işaretleri maliyet Londra satıldı. kadar 10 HP ile diğer kamyon türleri ve yükü kadar 5 ton izledi. Ayrıca Wilhelm Maybach tasarlanmış ve inşa ile birlikte Daimler-Cer Motor ve bir Daimler motor, hafif bir araç ile itfaiye, mobil bir testere ve yarma makinesi var motorlu vardır.

Ayrıca zaten aktif inşaat kamyonu erken dönemde otomobil, Carl Benz başka bir “baba” oldu. o 1895 yılında bir motor çalıştırıcı inşa ettikten sonra, o ilk kendi kamyonlar daha önce 1900 yılında ayarlayın.

Başka bir Braunschweig 1903 yılında kurulan büyük Heinrich taşımalı, ticari araç inşaat öncü oldu, Heinrich Bussing, motorlu kamyonlar, motor antrenörler ve motorlar için ve aynı yıl özel bir fabrika kamyon seri üretimine başladı. Şirket ayrıca, (özellikle hala kullanılan otobüsler) yerden motor ve otobüs bağlantıları taşımalı havalı süspansiyon mucidi olarak kabul edilir.

kamyonun “icadı” (binek araç sektöründe benzer) çoğu geri kayboldu piyasa tarafından birkaç yıl sıklıkla sonra ve küçük ölçekli sadece üretilen ticari araç üreticilerinin, (ticari araç üreticilerinin listesi ve tarih ticari araç sektörünün görmek geniş bir yelpazede kısa bir süre sonra .)
Çalışma [değiştir]
Volvo kamyonlar Çalışması (2001)

yerel trafik Mal araçlar genellikle koltuk ve küçük bir boşluk ya da orta-uzun kısa kabin var. Prensip olarak, bütün ağırlık sınıfları 40 tonluk kamyon tarafından temsil yerel ve dağıtım taşımacılığı, ama en çok sık 7,5 tonluk kamyonlarla 12 ton ortalama görev araçları brüt ağırlığı ile de vardır. ve oturma şasi, toplam küçük kabin daha düşük, daha küçük motor tarafından da sık sık, aracın özellikle ikincisinin daha küçük boyuta sahip Sorumlu de daha az uzun mesafe taşıma araçları daha rahat donatılmıştır. toplu taşıma birçok araç yükleme ve yapı fonksiyonları bir arka duvar olarak uygun yükleme yuvaları olmayan yerlerde sokak düzeyinde ve kapalı devlet boşaltma veya bir kısmını değiştirerek sağlayan bir hidrolik arka bagaj kapağı var. Bu hafif ve orta ticari araçların çoğu römork ile kullanılır.

uzun mesafe taşıma kamyonları büyük kabinler üzerinde var olarak koltuk, recliners arkasında bağlı olan. Ayrıca taksi ya da taksi olarak adlandırılan bu kabinleri, çoğu kez, 1990′ların ortalarından beri kamyon sürücüsünün kişisel eşyaları için ekstra depolama sağlamak içinde de dik ve daha fazla kişi stand böylece daha yüksek bir tavan var. motorlu taşıtlar genellikle taşıma araçları “saf” işler göre duruşu ve dinlenme süreleri boyunca bir salonu, daha iyi ekipman olarak uzun mesafe kullanılan bu yana makul. daha küçük ulaşım araçları için, ancak, düşük yerleşik bu dağıtım gerekli çünkü ortak bir giriş ve çıkış ve sürücü sık sık sokak seviyesine ve kabin arasındaki yükseklik farkı aşılması gereken bir sürücü kabini de avantajlıdır.
Donanım [Düzenle]
Sürücü, şasi ve frenler [Düzenle]
bir Magirus-Deutz Rundhauber olan “timsah başlık” altında Hava soğutmalı motor
bir kamyon İki zamanlı dizel motor Krupp
İngiliz üretici Foden ile Buhar güçlü kamyonlar
odun gaz sistemi ile 1937 yılında Mercedes-Benz

Avrupa’da, 3.5 ton bugün kamyon boyutlu vanlar üzerinde genellikle dört zamanlı çalışma prensibi üzerinde sürüklenerek su soğutmalı dizel motorlar, çok ABD ve karbüratör veya benzinli motorlarda yaygın iken.

inşaat kamyonu benzin motorlarının ilk günlerinde kadar sıklıkla buhar gücüyle çalışan kamyonlar 1930 de yer aldı İngiltere’de sıktı. Ayrıca, Linz posta paket teslimat için yaklaşık 1977, elektrikli sürücü ile Birinci Dünya Savaşı etrafında dönemde, dağıtım kamyonları zaten vardı. 1920′li yılların hızlı galip nedeniyle ticari araç yakıt tüketimi ve dolayısıyla bakım masraflarını düşürmek için ilk dizel motorlar çıktı. Bu ve birkaç on yıl, su soğutmalı paralel ve hava soğutmalı (Magirus-Deutz özellikle Almanya’da ikinci) ve dört zamanlı süreci için var olan iki zamanlı yöntemi (Krupp örneğin uzun yıllar Almanya’da ikinci,) oyunculuk. genel bir yüksek pazar payına ulaştı buhar ve odun gazı sürücü, seri üretim kamyon da vardı. Ikincisi İkinci Dünya Savaşı ve hemen sonraki yıllarda, özellikle çok sayıda fosil yakıtların azlığı nedeniyle kullanılmıştır. 1960′ların sonlarında gaz türbinleri çeşitli üreticilerin deneysel araçlar, ama vardı üretime girdi asla gibi modern bir hava taşımacılığı gibi sürücülerin büyük talep güvenli olamaz, diğer yol kullanıcıları tehlikeye atmadan. 1968 bir Magirus Deutz prototip bu teknoloji ile diğer üreticilerin ilk Alman uzun mesafe kamyon Türbin motorlu test aracı daha sonra ortaya çıkmıştır.

kamyonlarda güç kaynağı olarak dizel motor tarafından belirlenen dünyanın çok soğuk bölgelerde, özel kullanım dışında bugün.

Kamyon frenler basınçlı hava (sözde bağımsız güç frenleri) ile uygulanır. Fren pedalına o yolu sadece, ancak sürücünün pedal kuvveti üzerinde Böylece ulaşılabilir frenleme kuvvet bağımlı değildir. Zaman el freni (el freni), pedal kuvveti ve fren silindir basınç uygulanarak serbest araba fren aksine. Aracın otomatik olarak durur – Bu toplam fren arızası dışında bir defekt (basınç kaybı) ‘dir. 1980′lerden bu yana, araçların bir kilitlenme önleyici fren sistemi (ABS) var. uzak 1990′larda iken, ağır kamyon ve treyler giderek disk frenler bile kamyon ve treyler Standard frenler orta 90′lardan beri bulunabilir, davul.

ve zorlukları yüksek de ek olarak frenler hareket tekerleklere doğrudan mekanik azaltmak için güçlü giymek ağırlıkları için, frenleme motorun düzenli uzun yamaçlar, özellikle kullanılır. orta veya yüksek dağlarda operasyon alanları Özellikle sık sık ek hemen yıpranmayan, sessiz ve dayanıklı fren, donanımlı sözde retarder ile ağır kamyon vardır.

Süspansiyon (ve zarar) kademeli yaprak yay paketleri hareket ederek, genellikle uzun bir süre oldu. 1960′ların sonunda giderek yaylar hava kurulan bu yana ne zaman alıyorum ve bu tür swap aşağı ayarı, önemli bir seviye kontrol sağlamasıdır. yaylar uzun vadede yüksek yükler dayanabilir, yaprak deki İnşaat makineleri hala yaygındır.

Kamyonların Şasi genellikle inşaat halinde yapılmaktadır. Bu çerçevede, çeşitli organları yerleştirilir. Bu kadar içki taşıyıcı gibi yere, aşağı ulaşan özel kullanım tek kiriş çerçeve içindir.

Son yıllarda orada daha kısa fren mesafesi ile ağır araçların güvenliğini sağlamak için (fren yerine davul disk frenler) önemli ölçüde sürücünün işini kolaylaştırmak için otomatik vites gibi bazı teknik iyileştirmeler ve frenler artış olmuştur. hatta bazen yasa gereği olduğu performans ve tüketimi azaltma özellikle motorlar, yıllardır vurgu alanında. 1990′lı yıllardan beri, aynı zamanda giderek daha fazla rol kamyon motorları gelişiminde kirleticilerin (egzoz Euro standartların oluşturulması dahil) emisyon çalış. Daha iyi emisyon değerlerine karşılık gelen bir vergi mevzuatı ile yasama organı yana biraz daha yüksek tüketim, tarafından ödenmelidir, daha iyi değerler çalıştı telafi etmek için egzoz.
Akslar ve lastikler [Düzenle]
Yol Tren
çift ​​lastik Klasik Kamyon
Iki yönlü araç

oylum kamyonu bağlı olarak genellikle genellikle bir ya da üç ve dört dingilli araçlar, hem de arka akslar ve önündeki ilk dört akslı araçlar ve iki yönetilebilir için kurulabilir iki, üç veya dört akslar, var. Nadir durumlarda, arka akslar mitgelenkt olup, tahrik aksları yönetilebilir düzenli değildir. ve özellikle askeri, aksi takdirde, iş makineleri, özellikle otomobil ve kamyon all-wheel drive, ticari trafiğin olduğu gibi var olan bazı itfaiye ve özel araçlar.

direksiyon mili, sürücü aks üzerinde eksen tipi ve bir de römork veya traktör-römork ve akslar da dahil olmak üzere ilave dingil (ler) vardır. Lastikler farklı profiller için uygulama eksenli tip sadece değil.

Direksiyon mili tüm kamyon önde gelen görevi ve büyük fren kuvvetleri belden özellikle transfer. Bu ayrı bir boyuna profili ve orta tasarlanmış çapraz oluklar var sözde Direksiyon dingil lastikleri ile donatılmıştır. Genellikle S harfi ile model numarasını bu lastikler (örneğin İngilizce direksiyon = direksiyon için -. için, “Goodyear Marathon LHS”, “Continental HSC) işaretlenmiştir. lastik atama diğer harfler (uzun mesafe için L) uzun mesafe olarak amaçlanan kullanıma veya site lastikleri (C inşaat için) verilir. Ağır özellikleri H ağır kamyonlar için bir lastik. Aynı şekilde farklı eksenler ve uygulamaları için model isimleri çoğu inşa edilir.
büyük aks yükü ile sürücü aks. O büyük fren kuvveti yüklü traktör römorkları yanında itici gücü aktarır. kendi tekerlekleri üzerinde lastikler belirgin bir tünel benzeri profili, kullanılan çok – M + S-ID (Kış profili) genellikle. Bunlar genellikle D sürücüsü için ürün kodu taşıyan (örneğin, “Michelin XDA”) lastik atama içinde.
Ek eksen ve aracın ağırlığı dağıtmak için daha fazla fren gücü aktarmak için görev var aks, itici aks firar veya firar aks olarak kullanılabilir. direksiyon mili ve monte sürücü aks arasında ek eksen ise, bir itici aks denir. dönüş çapı geliştirmek için, önde gelen bir aks da direksiyon aks olarak inşa edilecek. ek aks sürücü aks arkasına monte varsa, bu bir eğik aks denir. Burada lastik bir yılan ya da bir zig-zag profil kullanılır.
Asansörle aks ağır yükleri yüzeyinde daha eşit ağırlık dağıtmak için yalnızca indirilir liftable yardımcı aks vardır. ya da çok az hiç bu eksen kaldırdı olabilir yükleme ile. Bir yandan, tahrik (n) ekseni (n) yolda daha fazla yük daha iyi bir kavrama getirmek, diğer taraftan önlemek için, viraj dar üzerinde lastik, özellikle de giymek.

Bir kamyon lastikleri olduğunu, eksen bağlıdır, eksen türünü temel profillerine göre farklı vardır. direksiyon dingil tek lastik, kamyon sürücüsü akslar olsa da ağırlıklı çift lastikler kullanılmalıdır. Bu iki tekerlek birlikte cıvatalı vardır. Özel arazi araçları var – arka aks üzerinde, genellikle tek bir lastik – Daha geniş bir isyan etkili temeli. 1990′larda ancak, çift lastik değiştirmek için jant ağırlık tasarrufu geniş lastikler geldin küçük çaplar yüksek hacimli kamyon lastiği için sadece kullanılır. Buna ek olarak, özel römork veya römork lastiklerinin profilleri aynı aks lastiği vardır, ama hiçbir transfer itici güçler (“Marathon LHT”, “Conti HTL” gibi birçok üretici için kullanmak kod T) vardır.

Bir ayrım bir lastik şantiyelerde veya ağır off-road kullanım için ve aynı zamanda yerel, bölgesel veya uzun mesafe kullanılır olup olmadığı, farklı bir profil resimleri, hız ve kapasite farklı endekslere ek olarak lastik orada var. Yükler kentsel alanlarda çöp arabaları gibi, bir atık aracı, bir uzun mesafe kamyon daha başka bir lastik hareket ama sık dönüm ama için ücret yok, yüksek hızlı, yaprak, başlangıç ​​ve frenleme, süre birkaç saat için uzun mesafe lastik neredeyse sürekli yüksek hızlarda maruz kalmaktadır. Bir inşaat iken site lastikler iyi yapışma özelliği önemlidir açmak özellikleri rehberlik iyi parça tarihinde ikinci, özellikle yüksek talep üzerine.

Özel araç aksine çoğu kez bir dört mevsim lastikleri ile donatılmış bir kamyon ve yaz ve kış için de farklı lastikler bulunuyor. onların büyük çaplı ve kamyon düşük hız düşük hız nedeniyle bir kamyon konunun lastikler. daha yüksek hızlar için zor bileşiğin gereği, bu yükseltir, ama bu karda daha iyi yapan bir kaba profili. Onu tüm yüklü sadece çok hafif ve hatta olmadığını ya da yaz lastikleri üzerinde uzakta olduğu için kışın buzlu yolda kalmış bir kamyon, bu olabilir. sürücü çok fazla gaz varsa, tekerlekler ve spin nedenle tekerlek ve yol yüzeyi arasında sadece düşük yapışma sahiptir. Sorumlu bir sürücü bu durumda, kar zincirleri de yukarı çeker veya zamanında seyahat bölünürler.

tekerlek yere temas noktası yuvarlak kısa zincirli parçaları döndürmek – - yol deplasman Avusturya, lastik basınç kaybı için dedektörleri tehlikeli madde deposu kamyonlar (yüksek risk potansiyeli nedeniyle) için uzun ayrıca tahrik aksları göreve zinciri sistemleri spin bir süre için standart olmuştur.

kamyon ve özel araçlar da vardır ilave dingil demiryolu rayları üzerinde tahrik olmak zorunda. Bu iki yönlü bir araç olarak adlandırılır.
Yapı tipleri [Düzenle]

, Kargo spesifik özellikleri açısından, özellikle de amacına bağlı olarak zaman farklı gövde stilleri çeşitli gelişmiş üzerinde bulunmaktadır. Potansiyel kullanım maksimum dış boyutları ve brüt ağırlık limitleri sadece prensip olarak ayarlanır. Kabaca büyük ölçüde evrensel standart bedenlerine ve özel görevler için malların belirli türleri için özel yapılar ve profesyonel karayolu taşımacılığı dışında başka amaçlar için ayrılabilir.
Standart yapılar [Düzenle]

dökme mallar için inşaat ve çeşitli uygulamalar bugün bazı yaygın formları ve büyük ölçüde standartlaşmış olan hemen hemen aynı temel yapısı, en azından devam etmiştir. Bu sabit dahil, açık yükleme alanları (denilen kanal), atlı arabaların gün içinde hem zaten vardı kutuları ve tank kuruluşları, kapalı. Buna ek olarak, bir Eğilebilir tepsiler veya konteyner gibi değiştirilebilir konteyner organları, yalıtılmış ve buzdolabında organları ve şasi çalışan tekneleri ile (inşaat sektöründe kullanımı başta olmak üzere) uzun damperli kamyonlar kurduk. Bu, (devirme platformlar hariç) bile demiryolu yük vagonları bulunabilir. standart yapıların tam olarak kesin tanımı mümkün değildir, ancak diğer taraftan, kendi uzmanlık derecesine göre, birçok farklı taşınması (ve sadece bir kaç) tanımlanan mal türleri için uygunluğunu yani, dağılımı için bir yandan olabilir:
Açıklama Açıklama Örnek
Pick up ve en evrensel kullanışlı kolay tasarım form platform: platformunun orijinal sürümü (bu gün ile ilgili durumlarda nadirdir) şasi üzerinde bir yükleme alanı olarak taraf olmaksızın basit bir düz bir platformdur. Amacıyla kayma ya da yolculuk sırasında yük düşüyor, ancak platformlar artık favori ile hemen hemen her zaman uzun bir süre için sağlanan önlemek için. Genel olarak, iki tarafın ve kolay yükleme ve kaldırma kalıcı hakkında ağır kabin üzerinde yük bir kırılmasını engellemek için fren ve ön yüklü iken, (Bracken) katlanabilir boşaltma için arka vardır. “Açık kutu” olarak bu formun yönetim dilinde denir. Çoğunlukla sabit platform organları, ama bir çerçeve planı (yay denir) yapılan yan geri, ileri kargo alanı içine kamyon tente ve yukarı ile eklenmiştir yana ve geriye doğru açılabilir. Bu hava gibi dış etkenlere karşı koşullu bir yük koruması sağlar. ulaşım hava duyarlı kargo ve açık kamyonlar hariç tutarak planlama olmadan kullanılır. Damperli sırt ve bir açık tepesinde platform beden ve / veya yan devirme platformu (açılış yan duvarlar ile). Bu kamyonlar genellikle hava geçirmez kum veya toprak kazılarak gibi dökme malların taşınmasında kullanılır. daha fazla yük taşımacılığı için özel bir form olarak kısmen kapalı çatı açıklıkları ile tahıl kutuları gibi hassas yükleme ve tuval ya da branda ile eğilebilir veya sağlanan açık yapılar için verilen, ancak aslında özel kuruluşlara bağlanabilir.
Sabit platform
tuval ile bina
Sabit platform
Bir plan olmadan bina
platform vücut devirme
Panelvan, kargo alanı tamamen katı duvar ve bir çatı ile birlikte teslim edilir. Çoğunlukla sadece arka kapılar şeklinde yürütülen, yan duvarları sabittir. Daha az ortak da taraf da kapı ya da tamamen katlanmış çalıştırın. Alttür şunlardır:

Van: tamamen kapalı kapalı kargo uzay kabin ve çalıştırmak taksi ile bir birim olarak bağlanır. Almanya’da bu tip artık yalnızca kamyonetler ve minibüsler yaygındır. Yaklaşık 1970′lere kadar, aynı zamanda yaygın olarak özellikle vanlar hareketli, kamyonlar kullanılmıştır. Bu gövde tipi olası bir kalıcı sabit yapısı olmayan bir kabin devirme gibi kamyon kabinleri eğerek gelişi ile kaynaklanmıştır.
Kutu gövde: şimdi sıra idam kutu şeklindeki durumda tasarım dışında tamamen kapalı ve kapalı olarak ayrı bir form nedeniyle belirlenen geleneksel olarak kargo alanı, ancak taksi bağlı değildir, sadece şasi üzerine yerleştirilmiş.
Serin araba: ya kontrol kutusu veya kutu organlarında ürün bağlı özel saklama sıcaklıkları onların kimyasal özellikleri nedeniyle bozulabilir taşırken hangi ek bir soğutma ünitesi ve bir yalıtım ile donatılmıştır kullanılır. Nadiren tankerler buzdolabı ile donatılmıştır, bunlar ortak kullanımında olan buzdolabı aramadı.

Van (van hareketli bu durumda)
Kutu vücut
Tanker tanker sıvılar genellikle büyük miktarlarda sıralanmış taşınacak dolu kaplarda değil, gevşek taşımak için kullanılır. Tank kuruluşları birkaç odaları, farklı türde bir yandan içine dışarıdan sık sık görünen bölümler yok (benzin / fuel oil / …) Aynı zamanda uyum sağlayacak ve aynı zamanda viraj alırken ve frenleme parçası yükte tehlikeli dökmek azaltmak için. Genellikle yüklüdür hortumlar ve pompa yukarı veya çıkış vana ve hortum kuplajları veya aşağı armatür (daha sık) tarafından yoluyla ya top, yandan akıntı kapsar. yeterli yeraltı tankları yerçekimi etkisi yakıt boşaltma, geri gaz fazı kendi dönüş “gidip”. Bir tasarım kesit, başka bir eğri-dikdörtgen daireseldir. küçük tanklar kargo yüksek yoğunluklu (sülfürik asit gibi, hayvan kanı) çıkışı var çarpıcı. sıvı bitüm kalabilmek için en azından diğer buzdolabında soğuk, sıvılaştırılmış azot karşı korumalıdır, hepsi çok yalıtılmış taşınan yağ sıcak. sıvılaştırılmış propan ve bütan tankları yaklaşık 20 bar buhar basıncı tutmak gerekir. 200 bar basınçta gazlar için, 9-uzun çelik silindir bir grup ile özel bir tasarım vardır.
Tanker
takas organları için Taşıyıcı sistemlerin 1960′lardan bu yana (ABD kökenli) değiştirilebilir organları ile araçların kullanımı yayar değil. Ama birbirlerine ve standart, değiştirilebilir kaplarda de kendi muadilleri bulmak sağlanan onların standart form kayıt cihazları, bir mesafe ile kamyon şasi:

Konteyner Şasi: Bu tasarım ancak uluslararası trafikte demiryolu konteyner vagon üzerinde taşınabilmektedir gemilerde yapılır ve özellikle şimdi ISO konteyner kilitlemek için kullanılan dünya ticaretinin çok ki. Dünya çapında bu standart konteyner ek olarak, örneğin Almanya’da diğer konteyner sistemleri vardır ve temelde aynı işlevi kapları ve taşıma sistemlerinin bir standardizasyon dayanmaktadır Deutsche Bahn AG demiryolu kaplar. konteyner son yıllarda, ama iç hatta daha fazla sistem evrensel benzer olduğunda kurmuştur …
Batı Avrupa’da kısmen Almanya’da bir baskın kullanımı ile Swap-up sistemi (swap organları) ve: Bu taşıyıcı şasi (kamyon şasi veya raylı araç) ve eklenebilir, değiştirilebilir konteynerlerin standart sistemler için kaplar gibidir. standart standart konteyner, takas kuruluşları ve aksine onları, onlar da monte edilebilir ve kamyon trafiği satılan herhangi bir yerde konteyner vinç yardımı olmadan, tek ve kendi fold-out desteği takas var. Onlar da ABD boyutları biraz kesim daha büyüktür ve 20 metrelik bir konteynere ihtiyaç kişiselleştirilmiş bir iç Avrupa boyutları sağlamak.
AC şarj aleti Araç: hacimli atık veya inşaat enkaz bertarafı için, örneğin roll-off (ISO konteyner ile karıştırılmamalıdır) veya cep atlar, taşınması için kullanılır.
Cep: Bu / karayolu taşımacılığı kombine demiryolu için yatay bir zarf yöntemi ile döviz yükleyici araç özel bir şeklidir.
Yan yükleme: ulaşım ve ISO konteyner altyapı bağımsız kullanım için özel römorklar / vagon, konteyner ve şasi yerdenOyna   Kamyon Sürme

3D Oyun Karması


0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.