Balon Yapıştırma OyunuBu 3D oyun 7 Haziran 2011 tarihinde eklendi.

Balon yapıştırma oyunu oyna, balon patlatma oyunu oynamak istiyorum, 3d oyun oyna, oyunlarım, 3d balon yapıştırma oyunu Bir balon helyum, hidrojen, azot oksit, oksijen veya hava gibi bir gaz ile dolu bir şişme esnek çantam. Bazı erken balonlar kurutulmuş hayvan mesane yapılmış iken Modern balonlar, kauçuk, lateks, polikloropiren veya naylon kumaş gibi malzemelerden yapılabilir. başkaları pratik amaçlar için kullanılır ise [kaynak belirtilmeli], bazı balonlar dekoratif amaçlar için kullanılır meteoroloji, medikal tedavi, askeri savunma veya taşıma gibi. Düşük yoğunluklu ve maliyeti düşük gibi bir balon özelliklerini, geniş bir uygulama yelpazesi yol açmıştır. lastik balon mucit, (en sık balon) çeşitli gazlarla deneyler yoluyla, 1824 yılında Michael Faraday oldu. [1]
Içindekiler
[Hide]

1 Uygulamaları
1.1 Dekorasyon veya eğlence
1.1.1 Balon modelleme ve balonlar sanat
1.1.2 Balon damla ve bültenleri
1.1.3 Balon tanıtım
1.1.4 Su balonları
1.1.5 Balon roketler
1.2 Flying makineleri
1.3 Tıp
2 Güvenlik ve çevre endişeleri
2.1 Ölümler
3 Fizik
3.1 Hava Basıncı
4 Ayrıca bakınız
5 Notlar
6 Ek okuma
7 Dış bağlantılar

Uygulamalar [değiştir]
Dekorasyon veya eğlence [değiştir]
Ana madde: Oyuncak balon
parti balonları yapılmış dekoratif kemerler

Parti balonlar çoğunlukla, kauçuk ağaçlarından elde vurdu doğal lateks yapılır hava, helyum, su veya başka uygun bir sıvı veya gaz ile dolu olabilir. Lastik elastikiyetini hacim ayarlanabilir hale getirir.

hava ile doldurulması balon, ağız, el ile veya elektrikli Şişirme (bir el pompası gibi) yapılabilir veya sıkıştırılmış gaz kaynağı ile.

kauçuk veya plastik balonlar bu yüzden yüzer ki helyum dolu olduğunda, genellikle sadece bir-iki gün için kendi yüzdürme korurlar. Küçük aracılığıyla kapalı helyum atomları kaçış helyum atomları daha büyük lateks gözenekleri. hava dolu balonlar genellikle boyut tutun ve bir haftaya kadar bazen daha uzun bir şekil.

Hatta mükemmel bir lastik balon sonunda dışarıya gaz kaybeder. hangi bir bariyer ya da membran, düşük konsantrasyonda bir bölge üzerine bir madde veya yüksek konsantrasyonlu bir bölgeden çözünen göç, difüzyon denir süreç. Balonların içinde balon içinde bir hafta veya daha uzun zaman float artan böylece, helyum kaçağı azaltmak için hangi kat özel bir jel (örneğin, “Hi Float” markası altında satılan polimer çözeltisi) ile tedavi edilebilir.
Hayvan şeklindeki balonları

biraz daha fazla (ve daha uzun ömürlü) pahalı folyo ince, unstretchable, daha az geçirgen metalize plastik film üretimi gerçekleşmedi yapılmış, 1970′lerin sonlarında balonlar başlaması. Bu balonlar ve çekici parlak yansıtıcı yüzeyler genellikle renkli resimler ve desenler hediyeler ve partiler için baskıdır. balonlar için metalize naylon en önemli özelliği hafifliği, artan kaldırma ve birkaç hafta kaçan helyum gazı tutmak yeteneğidir. Folyo balonlar güç hatları ile müdahale için eleştirilmiştir. [2] [3]

Profesyonel balon parti dekoratörler balon doldurmak için helyum tam miktarını ayarlamak için elektronik donanımları kullanın. olmayan yüzer balonlar için hava Inflators kullanılır. Profesyonel kalitede balonlar büyük boyutta kalarak hangi en perakende paket balonlar farklı, kullanılan ve% 100 geri dönüşümlü lateksten yapılmış.
Balon modelleme ve balonlar sanat [değiştir]

Balon sanatçılar büküm eğlence ve heykeller içine şişirilmiş borulu balon kravat (balon modelleme bakınız). onlar bükülmüş olabilir böylece ve patlama olmadan bağlı heykel için kullanılan balonlar ekstra esnek kauçuk imal edilmiştir. bir balon şişirmek için gereken basınç beri ters [kaynak belirtilmeli] balonun çapı ile doğru orantılıdır, bu küçük tubuler balonları şişirmek son derece başlangıçta zor. Bir pompa genellikle bu balonları şişirmek için kullanılır.

Dekoratörler balon heykeller yaratmak için helyum balonları kullanabilirsiniz. Genellikle balon yuvarlak, ama basit kemer veya duvarlar bu sınırlar vesilesiyle daha iddialı “heykeller” teşebbüs edilmiştir. Aynı zamanda kutlama etkinlikleri için tablolar dekorasyonu gibi balonlar kullanımı yaygındır. Balonlar bazen hayvan şekilleri forma modellenebilir. Masa süslemeleri normalde her buket üç veya beş balonlar ile görünür. Ribondur kıvrılmış ve uzakta yüzen gelen balon tutmak için bir ağırlık koydu.

Menno Baars sanat haline balonlar ilk çağdaş sanatçı. beş gün içinde Hollandalı sanatçı büyük bir ilkel kadın onun tipik şiddet renklerde dev balon ekran (800 m2) ve geniş fırça darbesi üzerine çıplak çizdi. sanat balon eseri “bağımsız kadın” seçildi.
Balon damla ve bültenleri [değiştir]

balonlar için dekoratif kullanım balon damla bulunmaktadır. Bir balon damla, bir plastik torba veya hava şişirilmiş balonlarla dolu net sabit bir yükseklikten askıya alınır. Bir kez balonlar altında hedef alan üzerine düşer, piyasaya sürdü. Balon damla yaygın, ama New Year’s Eve kutlamalarında ve siyasi mitingler ve kongreler yapılmaktadır de mezuniyet ve düğün gibi kutlamalar, de yapılabilir.

On yıllardır, insanlar da balon bültenleri ile kutladı var. o çevre ve şehirler için sorunlu poz olduğu gibi bu uygulama, Balon Sanayi tarafından cesareti olmuştur. Son yıllarda, mevzuat tüketiciler ve perakendeciler helyum dolu folyo (BoPET) bir balon ağırlığı ile balon urgan uygulamak için kabul edilmemiştir. Bu helyum dolu balonlar potansiyel olarak hayvanlar, çevre ve enerji hatları için zararlı atmosfer, içine yüzer yok olmasını sağlar.

birçok etkinlik de, balonlar ve ödüller içerebilir parti müdavimlerinin içinde öğeleri almak için balonları pop olabilir.
Balon tanıtım [değiştir]

Balonlar önemli etkinliklerde tanıtım için kullanılır. Ekran-baskı işlemleri balonlar üzerine tasarımlar ve şirket logoları yazdırmak için kullanılabilir. Ocak 2008′de, New York Yahudi Cemaati İlişkileri Konseyi, Birleşmiş Milletler binası önünde 4200 kırmızı bir balon ekran düzenledi. [4]
Su balonları [değiştir]
Ana madde: Su balon

Su balonları ince, küçük lastik, hava veya gaz yerine su dolu balonlar ve kolay kırılan olma amacını taşımaktadır. Genellikle bir oyun, yarışma, ya da pratik şaka gibi, birbirlerine ıslak almaya çalışırken, birbirlerine atıyorlar çocuklar tarafından kullanılmaktadır. bir su balon açık ucunu dışarı su zorlayarak ederek, derme çatma bir su tabancası olarak kullanmak mümkündür.
Balon roketler [değiştir]
Ana madde: Balon roket

Balonlar genellikle kasıtlı olarak adlandırılan balon roket ya da roket balon oluşturarak, serbest bırakılır. içlerinde hava, ve elastik balonlar sözleşmeyi balonun ağzı açık kalır, bu nedenle zaman balon içindeki gaz ve dışarı vuruyor, hareket Newton’un üçüncü yasası nedeniyle, balon ileri itmeli çünkü Rocket iş balonlar. Bu bir roket çalışır aynı yoldur. [5]
Uçan makineler [değiştir]
Sıcak hava balonları, San Diego, Kaliforniya
Ferrara Balon Festivali, İtalya sırasında Antik Kenti yukarıda Uçan
Ana madde: Balon (uçak)

sıcak hava veya batmaz gaz (genellikle hidrojen veya helyum) ile dolu büyük balonlar 18 yüzyıldan bu yana makineleri şirketleri olarak kullanılmıştır. Erken uçuşlar sıcak hava ile yapılmış bir alev veya hidrojen ile sıcak hava balonları kullanarak, daha sonra, helyum kullanılmıştır. bir zeplin aksine, bir balon rüzgarla geçecek.
Tıp [değiştir]

Anjiyoplasti içinde çok küçük balonlar kalp yakın veya bloke kısmen bloke kan damarlarının içine eklenen bir cerrahi işlemdir. yerde bir, balon böylece miyokard infarktüsü önlenmesi, temizlemek veya arteriyel plak sıkıştırmak ve damar duvarlarını streç şişirilir. Küçük bir stent balon’s çıkarıldıktan sonra gemi açık tutmak için anjiyoplasti yerinde eklenebilir. [6]

Balon kateter dışarı kaymasını onları tutmak için onların ucunda balon olan kateter vardır. Örneğin, bir Foley kateterin balon kateter mesane takıldığında şişirilir ve konumunu korur. [7]
Güvenlik ve çevresel kaygılar [değiştir]
Daha fazla bilgi: Deniz enkaz

onlar önüne geçilebilecektir olmayan veya parçalamak kauçuk balonlar gibi, metalize naylon balonlar üzerinde bazı çevre endişe yaşandı. atmosfere balonlar bu tür Yayın çevreye zararlı olarak kabul edilir. Balon Bu tür aynı zamanda enerji hatları karışmış olabilir ve neden elektrik kesintileri yüzeyi ve serbest folyo balonlar üzerinde elektrik gerçekleştirebilirsiniz. [8]

Yayımlanan balon doğa rezervi ya da yenmesi veya dolanması ile hayvanlar için ciddi bir tehlike teşkil diğer alanlarda da dahil olmak üzere, her yerde arazi olabilir. yaban hayatı ve çevre üzerindeki çöp etkisine zarar nedeniyle, bazı yargı hatta kitle balon bültenleri kontrolü için yasama. Maryland, ABD önerilen Mevzuat, en büyük parça olan bir folyo balon oldu Inky, enkaz yutma sonra altı operasyonları gereken bir pigme Sperm balina, sonra seçildi. [9] [10] Bugüne kadar önermek hiçbir belgesel kanıt yoktur Herhangi bir deniz memelisi ölümüne bir tek nedeni olarak balon folyo sanılıyor ki. İngiltere [11] da, en önemli tema parkları ve Hayvanat Bahçeleri satılan folyo balonlar ortama kazayla açığa önlemek için ekli balon ağırlıkları var. [12 ]

Anthony Andrady balonları çok daha yavaş havaya maruz daha kötüleştirmektedir. Deniz suyunda yüzen maruz çünkü denize inmek lateks balon bültenleri deniz canlıları için ciddi bir yeme ve / veya dolanması tehlikesi olduğunu söylüyor [13] Balon üreticileri olacak genellikle devlet olduğunu o ve doğal bir madde elde edilir zamanla önüne geçilebilecektir bir lateks balon mükemmel çevreye serbest bırakmak için güvenlidir. Ancak bir lateks balon aşağılamak için bir yıl kadar sürebilir, eğer deniz ve balon yemek için ve sindirim sistemi bloke ise yavaş açlıktan ölmek bir deniz hayvanı mümkün olduğu bu dönemde bu topraklarda.

NABAS (Balon Sanatçı ve Tedarikçiler Ulusal Derneği), İngiltere balon sektörü temsil eden kar amacı gütmeyen organizasyon balon güvenliği geliştirmek için en iyi uygulama ilkeleri ortaya koyar. [14] NABAS şu anda çevre standartlarını belirtilen olmasını sağlamak için ISO 14001 gemide alıyor aşağı bütün İngiltere’de balon sanayi ve balonlar ile ilgili çevre sorunları konusundaki bilinci artırmak için. Bu programın bir parçası olarak, NABAS diğer ürünleri içine folyo balonlar upcycling için bir fizibilite programı formüle etmek TerraCycle ile görüşmeler başladı.
Ölüm [değiştir]

2004 yılı başlarında, Üçüncü Dünya ülkelerinin su yüzüne balon tehlikeli doğa ile ilgili konular. Mısır haber başlıkları Ebu Qirqas rapor balonlar, neden tırmanan ölümleri üzerinde duruldu. Trajediler balon ölüm alametler olduğunu inanan içine bazı etkileyen birçok Mısır vatandaşları etkiledi. Daha sonra o yıl, Mısır balon esnaf karşı ambargo kararı aldı. Birkaç yerel firma yasağı bir asansör talebiyle protesto, ancak çabaları sonuç vermedi. Yasa 2005 yılında, sonradan geçersiz oldu.
Fizik [değiştir]
Hava basıncı [değiştir]
Daha fazla bilgi: Hava Basıncı

Bir kez düzenli, atmosferik hava ile şişirilmiş, balon içindeki hava orijinal atmosferik hava basıncı daha büyük bir hava basıncı vardır. [15]

Hava basıncı, teknik olarak, her zaman bir yüzeye karşı çarpışmalar miktarının bir ölçüsüdür. Balon durumda, kaç parçacıklar herhangi de balon duvar ile herhangi bir zamanda uzay çarpışmak ölçülmesi ve kapalı çıkma gerekiyor. Ancak, bu yakın ölçmek mümkün değildir, çünkü hava basıncı kolay yoğunluk olarak tarif gibi görünüyor. Benzerlik Aynı alanda birden moleküller, onlardan daha fazla olduğunda duvar ile bir çarpışma rotasında yöneliyoruz olacağı fikri geliyor.

bilmek gerekli bir balon içinde hava basıncı ilk konsept hava basınçları bile dışarı “denemek” olmasıdır. Tüm balon duvar (iç ve dış) karşı sıçrayan ile genişleme / daralma belirli bir miktar olacaktır. iç kuvvetler balon genişletmek için neden süre hava basıncı gibi kendisi balonun dışında bir nesne, bu kuvvetlerin her biri, karşı toplam kuvvetlerin bir açıklaması, bir nebze sözleşme balon neden olur. Bu bilgi ile, biri hemen içinde iç kuvvetlerin yüksek miktarda ve tersi dayalı artıracağı yüksek hava basıncı ile bir balon olduğu varsayılabilir.

Bu iç ve dış hava basıncı eşit olur.

Ancak, balonlar bazı dikkate alınması gerektiğini onlara belirli bir esneklik var. Bir balon streç zaman, potansiyel enerji ile dolduruyor. Gitmesine izin verdiğinde, potansiyel enerji ve kinetik enerji dönüşür balon orijinal pozisyonuna geri enstantane (belki biraz uzatmış olsa da). 3 boyutlu balon patlatma oyunu oynamak istiyorum

Eğer hava ile bir balon kadar doldurduğunuzda, balon uzatılmış ediliyor. balon sürekli sözleşme yapma girişiminde kinetik enerjiyi serbest iken, aynı zamanda iç hava molekülleri sıçrayan sabit tarafından geri itiliyor.

Temelde, iç hava hava basınçları tutmak için dış hava karşı koymak sadece kuvvet uygulamak zorundadır “bile,” ama o da balon doğal daralma karşı zorundadır. Bu nedenle, balon duvarı dışında havadan daha fazla hava basıncı (daha fazla kuvvet) gerektirir. [16]Oyna   Balon Yapıştırma

3D Oyun Karması


0 Yorum

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.