Akvaryum OyunuBu 3D oyun 13 Haziran 2011 tarihinde eklendi.

akvaryum oyunu oyna, akvaryum oyunları, 3d akvaryum oyunu oyna, 3 boyutlu olarak akvaryum ve balık oyunu oyna
Akvaryum (Latince aqua “su” dan) vivaryum en yaygın biçimidir. Genellikle bu cam veya su dolu şeffaf plastikten yapılmış olanlar olarak kabul edilir. balık yardımıyla ve yumuşakçalar veya kabuklular ve su bitkileri ve toprak malzeme, çoğunlukla çakıl veya kum gibi omurgasızlar, onu akvaryum, bir sualtı dünyasını yapar ve ayakta tutar. özel hayvanat bahçesi, akvaryum olarak da adlandırılan su hayvanlar üzerinde (Ayrıca Aqua Zoo denir).

, Şişe, varil, vb sıvı ilaçların depolanması için, eczanelerde bodrum çağrılabilir için kullanılır, “Akvaryum” belirlenmiştir. İngiltere’de dönem “Akvaryum” sonra su bitkileri (ama sucul hayvanlar) kurulmuş havzaların bakımı için seralarda ifade etmek için kullanılır oldu. akvaryum modern kavram 19. oldu Yüzyılda yaygın.
Basit bir ev akvaryum (80 × 40 × 30 cm, 96 l)
Daha sofistike ev akvaryum (240 lt)
Akvaryum Burgers yılında Hayvanat Bahçesi, Gelderland
Piranhalar önerilen Artaquarium olduğu için
Içindekiler
[Gizle]

Akvaryum 1 Tarihi
1.1 Orijinal
Avrupa akvaryum 1.2 start
1.3 Gelişmeler güncel
Akvaryum 2 Sınıflandırılması
su koşullarına göre 2.1 Sınıflandırma
sıcaklık 2.2 Sınıflandırma
çorap 2.3 Sınıflandırma
3 akvaryum boyutu
Bir akvaryum 4 Bileşenleri
4.1 Filtre, aydınlatma ve ısıtma
4.1.1 Filtreler
4.1.2 Isıtma
4.1.3 Aydınlatma
4.2 Diğer ekipmanlar
4.3 Line su ve akvaryum su
4.4 Yüzey
akvaryumda 04/05 süslemeleri
5 enerji talebi ve enerji tasarrufu
5.1 Sarf
5.2 Enerji kayıpları
akvaryumda 6 yaratıklar
1.6 akvaryum bitkileri
6.2 Balık
06.03 omurgasızlar ve kurbağalar
akvaryum 6.4 istenmeyen organizmalar
6.4.1 Yosun
alg karşı 6.4.2 Önlemler
6.4.3 salyangoz ve planarians
akvaryumda 7 kimya
1.7 pH
7.2 karbonat ve toplam sertlik
7.3 İletkenlik
4.7 tuzluluk ve potansiyel redoks
Akvaryumda 7,5 Azot dönüşümü
8 Ekonomik, fen, doğa ve hayvan koruma
akvaryumda yetiştirilen organizmaların 1.8 Kökeni
8.2 Hayvan koruma yönleri
3.8 Nesli Tükenmekte Olan Türler
8.4 Bilim ve akvaryum
5.8 Ekonomik Faktör akvaryum
9 Kamu akvaryumlar
1.9 Ayrıca bakınız
10 Referanslar
Akvaryum 1.10 History
10.2 akvaryumlar kurmak
akvaryumda 3.10 organizmalar
10.4 Sözlükler
10.5 Dergiler
11 tek kanıt
12 Weblinks

akvaryum Tarihi [Edit]
Kökeni [Düzenle]
Yapay balık M.Ö. 1400 için mezar Nebamun ve şapelin bir duvar resmi üzerinde tilapia ile gölet

yapay bir ortamda balık yetiştiriciliği geniş kapsamlı bir geçmişi vardır. onlar yemek için hazırlamadan önce bile Sümerler, havuzlarda balık yakalandı. Buna benzer antik Mısır’dan bilinmektedir. Yeni Krallık kadar Erken Hanedanlık döneminin tüm tapınak bahçeleri için onlar dikdörtgen su havzası ile donatılmış olmasıdır. nispeten küçük Mısır bahçeler bile yapay göletler ve havuzlar merkezi bir rol yaratıldı. hemen hemen tüm bahçe havuzları çerçeveli sycamores artırıyor New York’ta Metropolitan Müzesi’nde bugün eski bir Mısır bahçe modeli üzerine. Oxyrhynchus ve arkeolojik sit bulunmuştur rakamlar nedenle, bu balık gibi tankları tutuldu biliyorum.

Benzer şekilde, eski Çin’de balık tutuyor. sazan seçici üreme muhtemelen yaklaşık 2500 yıl önce başladı, Song Hanedanı (960-1216 AD) sırasında döneminde 770-476 M.Ö. balık yetiştiriciliği tarihlerde eski kitap Japon balığının evcilleştirme başladı Erken 16. Silberkarausche, Yüzyıl goldfish büyük seramik kaplar ve evlerde muhafaza olduğunu göstermiştir. 1596 yılında ilk kitabı balığı üzerinde Almanca “incelemesinde,” Chu yu sha p’u “başlıklı Aquarium Chi’en Chang-te, yaklaşık yayımlandı.

Antik Roma’da balık yetiştiriciliği için ilk ipuçları 2 aittir Yüzyılda [1] İlk olarak, hangi çiftçi insan tüketimi için balık taşındı tatlı su havzaları, oldu. 1 başında M.Ö. üst sınıf mensupları tarafından deniz suyu havuzlarda deniz balıkları ticari tarım başladı. Yakında balık ağırlıklı dekorasyonu için tutuldu. Deniz suyu havuzu, sıra artar ulaştı ve 1 katıldı Yüzyılda, Orta İtalya batı kıyısında bir büyük kesitler. Çalışmalarını bu yana gelişmekte olan orta-1 elit bir üst sınıf bir statü sembolü ile M.Ö.. yüz yıl boyunca, balık çiftlikleri savurganlık ve çöküş için bir tutku genellikle, lüks Roma yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. 1 ikinci yarısında Yüzyılda, yeni Flaviuslar Tevazu ve tasarruf çağrısında bulundu. Daha sonra, balık yetiştiriciliği hızlı bir moda daha [1] önemli olarak kaybetti.
Avrupa [değiştir] ‘de akvaryum başlangıç

hangi canlıların ilk açık kaplarda saklanırdı tarihi kesin, doğru tespit edilemez. İngilizce günlük tutan Samuel Pepys bir su bardağı canlı tutuldu Londra’da balık gördüğüm onun notları 1665 yılında kaydedildi. Büyük olasılıkla akvaryum balığı oldu. Londra onlar bahçe havuzları tutuldu Canton, Doğu Hindistan Şirketi arasında ticaret geçtik cenneti balıklar da çağrılır. Ilk olarak, öncelikle bilimsel araştırmacı olarak, canlılar, soruşturma tamamlamak için onlara kaplarda edildi. 1774 yılında İsveç Stralsund Carl Wilhelm Scheele çalışan aynı zamanda keşfedilen örneğin İngiliz kimyacı Joseph Priestley, onun laboratuvarında tutulan su tesisleri için oksijen ileri inceleme öncesi, oksijen aldı.
Emil Adolf Rossmaessler, “Alman akvaryum Babası”
1856 Akvaryum Salon

ilk kez tanklar için Londra’da Dünya Fuarı 1851 de genel halka gösterildi. Bu akvaryum dilim döküm çerçeve bir koğuş box birlikte olarak yapıldı.

icat dönem “Akvaryum” Ancak, İngiliz doğabilimci Philip Henry Gosse onun 1853 yazıda “başlıklı Devonshire kıyısında bir Naturalist’s Ramblas’a. Kitap çok iyi alınan İngiliz halkı bulundu. Küçük cam kaplar içinde kısa vadede canlıların bakımı için onları daha iyi çalışmaya muktedir moda olmuştur. Almanya’da esas bilim adamı, eğitimci ve yazar Emil Adolf Rossmaessler Almanya’da bu hobi farklı makaleler ile popüler oldu. Bu şaka Alman akvaryumun “Baba olarak anılan, bu nedenle vardır. 1854 yılında masaya sonra popüler aile dergisinde Madde Okyanusu ağaçlandırma yayınladı. Benzer oluk o tuzlu su hayvanların bakımı sundu. Rossmaessler bilinen ve popüler hale getirmek için insanlar arasında bilimin nesnel doğası yayın ile takip etti. O ancak yakında bu bir tatlı su akvaryumu ile ulaşmak daha kolay olduğunu fark edildi. Bu nedenle o Tatlısu Akvaryumu 1857 kitabında yayımlanan hayvancılığın bu formu hakkında çok sorgular neden cam içinde göl makale, çok yakında yazlık evinde izledi. Rossmaessler onu korumak ve böyle bir akvaryum kurmak için nasıl özel talimat verdi. altın balık ek olarak o belli minnow ve Loach önerilir.

Rossmaessler yayınlar diğer akvaryum kitap ve dergilerin bir dizi izledi. Akvaryum kulübü Almanya’da kuruldu. Bir sözde Salon akvaryum veya balık kabında gezinti deniz kenarında kış bahçelerinde alanına moda olmuştur.

Işte özgürlük gibi yaşamak – kafesleri, sürüngenler ve böcekler içinde tutsak kuşların aksine. bir şey tarafından inhibe ve konsantre, onların tam doğal olarak, tüm doğallığı içinde gözlemci görünüyor. (S., Horst & Kipper 12 Quoted) akvaryumları yayınlanan 1880 kitabında belirtmiştir.

Bugünün perspektifinden bakıldığında, bu iyimser bakış doğru değildir. Yaşamın kafesin ihtiyaçları veya akvaryum yer alan işlemler hakkında o zaman çok az bilgi vardı. Akvaryumlarda akvaryum altına alındı ​​mumlarla sonra hala kısmen ısıtmalı edildi. Pfleglinge sonbaharında suya oksijen eksikliği nedeniyle çok sık vefat etti ve akvaryum içinde yeterli aydınlatma sağlayacak bir konumda değildi.
Gelişmeler [Düzenle] Bugüne kadar

son yüz yıl içinde akvaryumun gelişimi bir akvaryum genellikle uygun teknik ve kimyasal destek olmadan balık ve bitkiler için bir habitat sunabileceği anlayış esas kaynaklanmaktadır. teknik gelişmenin odak 20. yılının ikinci yarısında ağırlıklı olarak Yüzyıl. Neden bir akvaryumdaki biyolojik ve kimyasal süreçleri hakkında büyüyen bir bilgi yanında olduğunu, giderek sofistike akvaryum filtrelerinin inşaat için malzeme durumu, bu hobi, aydınlatma sistemleri ve küçük pompalar ve istekli olan nüfusun yeterince büyük oranda yeterli alım gücü gelişmiş ve bu ürünleri sormak yatırım. topluluklar bile yayılmasını giderek konu olacaktır.
akvaryumları Deep Sand Bed muazzam boyutlarda yavaş büyüyen mercanlar elde edebilirsiniz büyük polip – Hamm Hepsi (Euphyllia paraancora) seçti.

Akvaryumlar farklı malzemeden yapılmış olabilir. 1960′ların kadar cam disklerden metal çerçeveler çimentolu edildi akvaryum çerçeve akvaryum, veya bir bardak akvaryumlar kadar yaklaşık 20 litre çoğu. Önemli bir tasarım değişikliği önceki metal çerçeve gereksiz yapılan silikon yapıştırıcı, gelişimi ile geldi. Farklı şekil ve boyutlarda Bu çerçevesiz akvaryumlar mümkün oldu. 1960 ve 1970′li yıllarda tipik akvaryumlarda çoğunlukla iki tarafta ahşap kaplıydı. Bu tank daire içine mükemmel bir uyum sağlamalıdır. Bu dönemde öyle oldu, ayrıca havuzda uyumlu bir bitki çeşitliliğine vurgu giderek oldu Hollandalı dikilen akvaryum söyledi.

akvaryum için farklı seçenekleri ve sıcaklık ayarı için yöntemler vardır. Ortak iletişim termometreler, elektronik kontrol cihazları ve manuel sıcaklık ayarı vardır. Bugün, hiçbir ek cihaz olmaksızın doğru ayar bir ölçüde izin probları, ölçme akvaryumlarda kullanılan çubuk ısıtıcılar ihtiyaç vardır. Elektronik cihazlar da balık kaynak alanlarda günlük sıcaklık dalgalanmaları göre biraz zaman veya gün ışığı kontrollü sıcaklık kontrolü sağlar. su sıcaklığı bir kademeli artış, göreceli olarak basit ulaşmak için elektronik kontrol ile, bir spawn bazı labirent balık tetiklemek için gereklidir. Yerine havuz orada asılı bar ısıtıcılar da yerden ısıtma sistemleri farklı türleri vardır. büyük akvaryumlarında sıklıkla merkezi ısıtma tarafından kontrol edilen ısıtma bobinleri, doğrudan ısıtma bulunur.

Uzun deneyimli akvaryumcular sadece tarafından işletilen olmuştur deniz akvaryumu, şimdi gerçekleştirmek daha kolaydır. Yine de bir ve aynı zamanda daha fazla tatlı su akvaryumları daha pahalı zordur. Uygulamada, ulusal tercihlerini ortaya çıkmıştır. Almanya ve diğer birçok ülkede muhtemelen de resif akvaryumları ve Berlin sistemi sonra özellikle birçok Fransız deniz akvaryumları Jaubert sistem kullanımı, ve Kuzey Amerika’da son teknoloji olası düşük kullanımı ile taş mercanlar muazzam bir büyüme yapar derin kum yöntemdir çalıştırılır. Zeovith yöntemi, Mucize Çamur ya da yosun refugium deniz akvaryumu diğer bakım tesisleri vardır. Bu, ancak, bunların hiçbiri “en iyi” bir sistem olarak tanımlamaktadır. Bu tür tatlı su akvaryumlarında olarak Klasik filtreler, zorlanmaz.
Örneğin Takashi Amano tarzında doğal bir akvaryum

tatlı su akvaryumlarında Takashi Amano muhtemelen şu anda en etkili akvaryum olduğunu. O sözde doğal akvaryum popüler yaptı, doğa manzara ve Japon bahçe tasarımı etkilenir ve modellenmiştir. bir habitat tam olarak yeniden hangi bir biyotop akvaryum sayesinde öyle. Hedef yerine su sporları araçları ile Kontemplationsobjekte olarak estetik manzara yapmaktır. doğa ve hayal örnekler akvaryum içine iletilir. Farklı kıtalarda köken Amano bitkiler ve ilişkili organizmalar birleştirir, onların yaşam vahşi değildir örtüşüyor.

Benzer şekilde kendini aquascaping aramaları akvaryum, tasarımında yeni bir eğilim. Burada bir su parkı ve çekici tasarımı, ön planda bitkilerle olarak böyle. Çoğu kez, sadece çok küçük balık veya omurgasız kullanılan bazı hayvanlara kullanımına tamamen ile reçete.

Giderek bugün sözde “tasarım akvaryumlar çeşitli kendini bulur. Bu havzalar sütunlu veya piramit şekli vardır, ya da balık (balık kase bakınız) tarım için uygun olmayan bir görüntü şeklinde duvar akvaryumlarında ya da çok küçük hacimli bir yarıküre sunuyoruz. Tasarımcı Beck hayvanlara zulüm yönü hemen altında düşüş krom veya plastik boru elemanları gibi cihazları icat. akvaryumun son gelişme şekli bonsai akvaryum. Bir paludarium değer benzer kökleri, şelaleler, yosun ve küçük örnek bitkiler ile dekore edilmiş bir arazi bölümünde ayarlanır. akvaryum bu tür havza bölünmüş bir ön ve açılı yan camlar vardır.
akvaryumlar sınıflandırılması [Edit]

Tatlı su akvaryumlarında çok farklı kriterler bir takım sınıflandırılır vardır. Önemli bir özellik artık çözünmüş maddelerin temel su sınıflandırma taslak olduğunu. Onlar akvaryum uygun şartlarda yaratıklar sunulabilir ne için çok önemli. Geçmişte daha çok önem olarak soğuk ya da sıcak su akvaryum arasında ayrım yerleştirildi.
su Şartlarının Sınıflandırılması [Edit]
discus balık (Symphysodon discus) ve kırmızı neon tetra (Paracheirodon axelrodi) ile Amazon havzası

Akvaryumlar ilk suyun tuzluluk tarafından öncelikle ayırt edilirler. Deniz akvaryumları suda çözünmüş tuz yüzdesi en yüksek olan. yaşam koşulları içinde okyanuslarda bulunan gibi, simüle edilir. Tuz içeriği yüzde 3.4 (/ l 34 g) ‘dir. Tatlı su akvaryumlarında, su yüzde 0,6 oranında daha az tuz oranı. bir göl veya nehir içinde yaşam koşullarını taklit. akvaryum Bu tür en çok akvaryum yaygındır. Tuzlu su akvaryumunda akvaryumun nispeten az yaygın türü karşıyız. Bunlar büyük nehir ve kıyı mangrov ağzında koşullarını taklit eder. Tuzluluk tuz ve tatlı su akvaryumu için değerler arasındadır.

hangi canlıların akvaryumda tutulur çok tropikal sularda, düşük tuzluluk ve çok yumuşak su var. su ancak farklı kökenli türlerin siyah bir havuzda özel olarak sadece bu bitki, balık tutulur, bir Amazon havzasında bu barınma koşullarının olması talep devam ederken ve omurgasızlar Amazon havzası veya siyah su akvaryum gibi isimler, bu şartları simüle tatlı su akvaryumları göstermek özgün dağıtım bölgesinde amazon var. Sözde Havzası ve Doğu Afrika Malawi akvaryum balıkları genellikle yüksek tuzluluk ile mezar Doğu Afrika gölleri içerir. yerli soğuk su balıkları için Akvaryum dönem “sert su havzası sıradışı tropikal balık ve daha da sık sık sert su var.

Akvaryumun belli bir tür sözde Altwasseraquarium dar olduğunu. burada düzenli kısmi su değişiklikleri içermez ve yağmur suyu veya saf su ile sadece buharlaşan su oluşturur. Bunun için gerekli ancak, balık ve filtre, bu formu hobi tartışmalıdır çıkan metabolik ürünlerin dönüştürme seçeneğiniz var bitkilerin çok küçük bir sayıdır.
sıcaklık sınıflandırılması [Edit]
Altın balık – soğuk su akvaryumunda korunabilir bir tür

en akvaryumlar içinde 22 ve 28 ° arasında su sıcaklığı C sabit tutulur tropikal tatlı su akvaryumu vardır içinde. 28 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklar discus ve yayın balığı gibi son derece ısı seven balık akvaryumlarda genellikle sadece rastlanmaktadır. Sıcaklık değişimleri (varsa) sınırlı bir gündüz-gece ritmi, ya da hafif bir yükselme veya düşme sıcaklığı yumurtlama döneminde gör. kesin bir sınır, bir tane var olan su sıcaklığı soğuk su akvaryumları için balık tanktan. Genellikle ısıtma ve oda sıcaklığı yok sıklıkta akvaryumlar anılacaktır. akvaryum yere bağlı olarak hatta bir soğutma ünitesi veya mekan sıcak yaz günlerinde su sıcaklığı için iyi insanların ötesinde bir tahammül üstesinden olmadığını soğutma geliştirilmesine ihtiyaç olabilir. Yıl boyunca sıcaklık büyük dalgalanmalar geleneksel soğuk su akvaryumlarında özelliğidir. Bu balık türlerinin çoğu kez düzenlenen yılında da Orta Avrupa sularına yerli vardır. Bu, örneğin, ide, moderlieschen, yayın balığı, Bullhead ve üç-dikenli balık için. Hatta altın balık ve Kuzey Amerika yerlisi çok yüksek olmayan sıcaklıklarda rahatlatıcı bir zaman var, disk bas balıkçılık arasındadır. Son yıllarda, astropika itibaren daha fazla balık ve tropik topografik yüksek bölgelerde su toplama Kaltwasseraquaristik, örneğin, çeşitli gobies ve Goodeids bulduk.
[Edit] çorap sınıflandırılması
Orta Avrupa’da bir Native Bullhead su arkları ihtiyacı

En hobi içinde birçok balık ve omurgasız türler, su kimyası üzerinde aynı şartlarda muhafaza edilecek bir sözde topluluk tank ile başlar. Bazı balık türleri sadece su değerlerinin bir rol oynamaz. Mbuna olarak bilinen Sun, mağaralar ve inziva bunları sağlamak Malawi Gölü kaya organlarının endemik çiklit gerekir. Çoğu bitkiler, ancak bu balıklar tarafından yenir. Bu türlerin gerek kaya havuzları genellikle korunabilir için çok iyi bir azot dönüşüm akvaryum bitkileri tarafından desteklenmiyor gibi, filtreleme. kaya havuzlarında olduğu gibi aynı zamanda bir akvaryum tankı, akış tipi, özel çevre koşullarında yaygındır. Burada balık, onların iyi bir su yüksek hız olduğu için gerek ilişkilidir. Bu elde güçlü bir merkezkaç onların havzasının bir tarafında açılan egzoz pompası, onun göz açma biri havzasının öteki tarafına taşındı sahiptir. hangi akarsu su arkları ve simüle hangi, diğerlerinin yanı sıra gösterilir, kahverengi alabalık görmek için büyük kamu akvaryumlarda dolaşıyoruz.

Artaquarien için özellikle özel talepleri tutan damızlık daha deneyimli akvaryumcular yaygın, belirli bir tip bakım ve uygun vardır. Bu tür bir örnek, en rahat hissettiği Avustralya Wüstengrundel olduğunda su sıcaklığı akvaryumdaki damla gece boyunca bir sürü. Zaman içinde birkaç diğer balık türleri bu aşırı sıcaklık dalgalanmaları ile baş olacaktır. Diğer türler bir pozisyon topluluk tank değil, diğer balık yolundaki saldırganlık için uygundur. tatlı su veya dayanıklı Assel temsilcisi olarak tuzlu su akvaryumu kirpi balığı Sun eğilim, bu diğer balıkların yüzgeçleri cüce ve Palembang üfleyen koparmak. En azından ilk iki tür balık çok çevik türlerle birlikte de tutulabilir Artaquarium onlar için iyidir.

Biyotop akvaryumlarda bir vahşi yaşam ortamlarını mümkün olduğunca doğru modellenmiş meydana akvaryum vardır. Bu tür akvaryumlarda sadece balık aynı bölgeden toplumsallaştığımız. Klasik, simüle habitatları Amazon havzası, Amazon havzasında su birikintisi bir asit suda bir akım olan, bir Orta Amerika kıyılarında Bach, bir Batı Afrika nehir, bir Tanganika Gölü biyotop, Malawi, bir güneydoğu Asya dere, bir Güneydoğu Asya sulama kanalı, bir Güneydoğu Asya nehir ağzı (tuzlu su) bir kayalık kıyı ve nehir Avustralya / Yeni Gine.

Doğa ve Akvaryum yılında Hollandalı eşit parçası düzenlenen en azından balık türleri akvaryum bitkileri akvaryum tesisleri var. Ara sıra, balık kültürü olan bağımlılığı olmadan Hollandalı ekili akvaryumda. Akvaryum Her iki tipte de en uygun bitki büyüme sağlamak için kural ile karbondioksit gübrelemedir.
Akvaryum boyutu [Düzenle]
Kelpwaldaquarium Monterey Bay Akvaryumu
Avrupa’nın en büyük mobil akvaryum
Ön yüzü

4.5 litre su içeriği ile en küçük ticari akvaryum. Bu akvaryumlar da Nano-akvaryum olarak bilinen balık yetiştiriciliği için uygun değildir. Bu su bitkileri içinde ve korunur – ve yumuşak mercanlar, anemonlar, küçük kabuklular ve ekinodermler – Bu deniz suyu eğer. Bu akvaryumlar için su seviyeleri ve çok dikkatli bir tasarım çok hassas kontrolü önemlidir. Bu nedenle sadece tecrübeli akvaryumcular için tavsiye olarak kabul edilir.

Daha küçük sözde Ekosfer birçok akvaryum, kavram akvaryum görüşüne ancak kaplıdır. Onlar için hangi ölü mercan, yeşil alg ve ilişkili Halocaridina rubra karides kapalı bir cam organıdır. Bu karides onlar ek iki yıl (normal yaşam beklentisi 10-20 yıl) kadar besleme olmadan bu alanlarda hayatta o kadar tutumludur. Eylem veya akvaryum beslemek mümkün değildir. Bu nedenle pek çok akvaryum su sporları bu formdan eğiliyorum.

60 × 30 × 30 cm boyutlarında en çok satan akvaryum, ancak su 54 litre alır. Bu akvaryumların oyunu da aslında her ne kadar balık türlerinin bir dizi korunabilir, küçük akvaryumlar sayılır. akvaryumlarda bu küçük boyutlu (örneğin yüksek çorap özellikle olarak değil, aynı zamanda su değişimi veya yanlış beslenme eksikliği) etkisi bakım hataları olduğunu çok daha hızlı ve daha büyük akvaryumlarda daha şiddetlidir. pH hızlı değişim sonucunda meydana gelen bakım hata tutulan canlıların ölümüne yol açabilir. Akvaryum, fazla 100 litre bu nedenle daha az bakım daha zorlu ve akvaryum balıkları popüler için daha uygundur alır. Bu nedenle, daha az deneyimli akvaryumcular mantıklı bir boyutu vardır. Hazır akvaryumlar perakendeci 700 litreye kadar sunulmaktadır. Özel akvaryumlar anlamlı bu boyutu aşan özel çiftçiler arasında yer alıyor. Ama bu bir evin statiği dikkate alınması için böyle bir akvaryum önemli ağırlığı ve etkisi olmalıdır.

Büyük akvaryumlar kamu akvaryumunda bulunmaktadır. Shedd Aquarium, Monterey Bay Akvaryumu ve Okinawa Churaumi Akvaryum gibi bazı akvaryumlar, su 7.5 milyon litre almak, akvaryumlar var.

Avrupa’nın en büyük mobil akvaryum ve su yaklaşık 60.000 litre 3d oyun oyna tutar da özel operatörler tarafından kiralanabilir konferans ya da sergi kapsamında gösterilmiştir. Mobil akvaryumlar değil, sadece çünkü tek noktada su kalitesi değişen temini zor olan da bir kesinlikle düz ve sağlam yüzey böylece inç kalınlığında dilimler kırma bulunması gerekir çünkü.
Bir akvaryum Bileşenleri [Edit]

Çok nadir durumlarda Sudaki organizmalar için yeterli barınak olarak basit bir cam kutu. onlar gelişmek ve üremek için, hatta, akvaryum artık yaygın akvaryum teknolojisi kullanılır en iyi olarak, çoğaltmak için organizmaların kaynağında çevre hakkında.
Filtreler, ışık ve [Edit] ısıtma
Filtresi [değiştir]
Harici bir akvaryumda filtre şematik

korumak için uygun yaşam koşulları bir, en çok balık türü, ısıtma ve aydınlatma tutum gerekli filtre vardır.

Filtreler çözünmüş bileşikler su gibi kalır akvaryum asılı parçacıklar, yem ve bitki işlev kaldırmak veya non-toksik maddeler haline dönüştürmek. Akvaryum tatlı su akvaryumlarında filtre olarak dizayn edilebilir bir iç filtre veya filtre dış. Dahili filtre filtrenin en sık görülen formu olan, kullanımı daha küçük akvaryumlar ile sınırlıdır. Filtre basit formlarından biri Hamburg Matt filtreleri. Dış filtre şimdi çoğunlukla sözde pot filtreleri olarak çalışır, ek olarak, kum filtresi veya damlama, ama çok yer gerektiren da vardır. filtre özel bir türü sulak içindedir. Burada, çakıl bir filtre olarak çakıl biridir. Bu tür filtreleme sistemleri Büyük Britanya ve Kuzey Amerika’da, özellikle de Almanya ve alışılmadık bulunur.

bir biyolojik filtre olarak burada bir rol üstlenecek, çünkü her bir akvaryumda bitkiler, yer gerekir. Bugün ise, elektronik filtreler vardır: mikroorganizmaların zararlı maddelerin kaldırılması. Bu yeni dahil değildir filtresi, ancak burada bulunmaktadır. Yeni kurulan akvaryum nedenle bu mikroorganizmaların kurmak için balık olmadan birkaç hafta sürecek. Bu süreçte sözde marş filtre kullanılarak hızlandırılabilir. Aktif karbon filtreleri, ancak ve fiziksel yollarla su (adsorpsiyon) kirleticilerin, kaçış kapasitelerini çok aktif karbon periyodik olarak değiştirilmesi, sınırlıdır.
Dış filtre
Filtre malzemesi: Torfkügelchen arka köpük, biyolojik filtrasyon için su, toprak borular ve sözde “biyo toplar” pH düşürmek için

Bir deniz suyu akvaryumda, süzme bir protein üzerinde elde edilir. deniz suyundan tatlı su farklı bir yüzey gerilimi, çünkü bu mümkün. esas Çözünmüş organik bileşikler, azot bileşikleri (protein), aynı zamanda yağ, hava ve su arasındaki kesişme noktasında toplanıyor. akvaryumdan kir ile kaldırılabilir bir ya da daha az para cezası daha fazla köpük içine ince kabarcık üretimi. Bu süreç aynı zamanda sörf sahilde pul şeklinde biriken köpüğü kıyısında görülebilir.
Sıhhi tesisat [Düzenle]

termostat kontrollü bir çubuk bugün ısıtıcı ısıtma en yaygın olduğu zaman. hangi iki alt plaka ya da bir ısıtma kablo üzerinde bir ısıtma yastığı koymak ısıtma sistemi bir kat yatak yerleştirilir gerekli ısıtılan odalarda listede yok. Yerden ısıtma bir avantajı toprak yüzeyi boyunca su sirkülasyonu olmaktır. Bir dezavantajı, (çubuk ısıtma farklı olarak) bir kusur için basit bir yedek mümkün değildir yüksek alım fiyatı yanında. Daha önce paspaslar döşeme plakası ve kabine plaka arasında akvaryum genellikle aşağıdaki atıldı. Yerden ısıtma Bu tür bir elektrik parçaları akvaryum ve önemli bir ısı kaybı meydana geldiği dezavantaj içinde olduğu avantajı, yalıtım alt disk kadar ısıtma mat ısı orada gelmelidir. iç ısıtma paspaslar veya tehlikeli düşük voltajlı akım ısıtma kablo çalışmaları yasaklandı kablolarda elektrik çarpması değil, aynı zamanda riski.

Bazı dış filtreler de var dahili bir akvaryumun son köşe sonucu havza, daha iyi bir sıcaklık kontrolü içine sıcak su akar ısıtıcı kadar kadar. Yine böyle bir kombine ünitesinde tüm birim değiş tokuş edilebilir bir dezavantaj, bu filtrelerin ısıtma ya da arızalı olup olmadığını. entegre, birkaç gün bozulan su kalitesi hayatta ama ille sıcaklık düşüşü genellikle akvaryum balıkları ısıtma ile filtre arızası durumunda.

çok soğuk sularda hayvanların tutmak için dış filtre devre katılan veya kendi pompası vardır kompakt buzdolabı vardır.
Aydınlatma [değiştir]

aydınlatma çoğu zaman floresan tüpleri kullanılıyor. da adlandırılan cıva buharlı lambalar dağılımı, HQI-Brenner “aynı performansı daha yüksek bir ışık çıkışı sunan” HQL lambalar metal halide lambalar da adlandırılan günümüzde, sürer, anılacaktır. ” ışık yoğunluğu derinliği artan hızla azaldığını olarak 50 cm yüksek metal halide brülör üzerinde havuzlar için tavsiye edilir. Terlemek kendi nokta-benzeri ışık emisyon (uzun floresan tüp dışında) bu son iki lamba için özel bir çekicilik. su daha büyük bir yüzey hareket de özellikle bu sonuçlar bizim dalış onları bildiği gibi so-kostik, denir.Oyna  Akvaryum
3 Yorum
 1. Aylin
  13 Haziran 2011, 18:01

  Bu gun okulda akvariumlar hakkinda oyretmenimiz bir odev vermisdir ve bu odev akvarium dan bal nasil cikartilir diye sormus ve bu oyunu bize tavsiye etmissssssssssssssssssssss :):):):):):):):):)

 2. Simge
  13 Haziran 2011, 18:11

  Bu arada bu gun okul yok Aylincim,bu gun cumartesi.Ve akvariumdanda bal cikartildigini hic duymadim ve bunu da diyorum sizin ogretmeniniz gibi ogretmene hiiic ama hic rastlamadim :(:(:(:(:(:(:(:(

 3. ayca
  13 Haziran 2011, 18:19

  Super ve bir numara oyun (ne olur suraya bir mimika isaresi koyunuz ayricada ne sozunden beri de sozleri siliniz)

Bu oyun hakkında yorum yapın.
Önemli: Yorumunuz incelendikten sonra uygun görülürse eklenecektir.